Ayhan Bora Kaplan suç örgütü soruşturmasını “AKP'ye doğru yönlendirdikleri” iddiasıyla üç polis müdürü gözaltına alındı. Dün akşam saatlerinde evlerinde arama yapılan polislerin evlerindeki dijital materyallere el konulurken, savcılık dosyaya kısıtlama getirdi.

‘KONUŞMA SONRASINDA GÖZALTI AÇIKLAMASI’

18 günde 372 gözaltı, 108 tutuklama 18 günde 372 gözaltı, 108 tutuklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugünkü "Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir” çıkışı sonrasında ise polis müdürlerinin gözaltına alındığı duyuruldu. Soruşturma kapsamında Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan, Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

'HÜKÜMETE KARŞI İSYAN SUÇLAMASI’

Üç polis müdürünün gözaltına alındığı soruşturmanın; Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı isyan başlığı altındaki 316’ıncı madde hükmü olan “suç için anlaşma”, TCK 258’inci maddedeki “göreve ilişkin sırrın açıklanması”, TCK 277’inci madde hükmündeki “yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı etkilemeye teşebbüs”, TCK 283’üncü Madde hükmündeki “suçluyu kayırma” ve TCK 285’inci Madde hükmündeki “gizliliğin ihlali” suçlarına yönelik gerçekleştirildiği de öğrenildi.