Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin arttığı, fırsatını bulan doktorların yurt dışına kaçtığı, şehir hastanelerinin satışıyla gündemde olduğu şu günlerde, Aydın’da tuhaf bir vaka yaşandı. Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden ve reçete yazılarak evine gönderilen 23 yaşındaki genç, hastaneden geldiği günün sabahında hayatını kaybetti.

İSHALİ GEÇTİ, FAKAT…
Edinilen bilgiye göre, Kuşadası’na arkadaşlarının ve akrabalarının yanına gelen 23 yaşındaki Murat S., 16 Ocak Salı günü ishal ve karın ağrısı şikayetiyle Kuşadası Devlet Hastanesi Acil Servis bölümüne gitti. İddiaya göre, tansiyonu ve şekeri ölçülen S.’e reçete yazılıp gönderildi. İlaçlarını alan S. bir gün sonra ağrılarının geçmemesi üzerine tekrar Kuşadası Devlet Hastanesi’ne gitti.

Yanında bir arkadaşı ile saat 21.00 sıralarında Acil Servise tekrar giden S., ishalinin geçtiğini fakat göğüs ve mide ağrısının devam ettiğini belirtti. Elektrokardiyografisi (EKG) çekilen gence başka ilaçlar yazıldı. Eczaneden ilaçlarını alan Murat S., arkadaşı ile birlikte evine gidip ilaçlarını içti.