Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Cepni'nin başvurusunun yapılmadığına ilişkin iddiayı yalanladı. 

Yerel seçimleri için partilerin belirledikleri aday listelerini seçim kurullarına teslim etme süresi sona erdi. Sürenin dolmasının ardından Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları olan Meral Danış Beştaş ve Murat Cepni'nin başvurusunun yapılmadığı iddiası ortaya atıldı. 

DEM PARTİ’DEN AÇIKLAMA 

DEM Parti, söz konusu iddiaları resmi sanal medya hesabından yaptığı açıklamayla yalanladı.  Açıklamada "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için başvurumuzu zamanında yaptık. Yapılan spekülasyonlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu spekülasyonları gidermenin sorumluluğu İl Seçim Kurulu’ndadır" denildi.

690X390Cc Dem Parti Istanbul Adaylari

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni’nin adaylık başvurusuna dair yeni bir açıklama yaptı.

DEM Parti’nin sanal medya hesabında yapılan paylaşımda, İstanbul İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na verilen Aday Listesi Teslim Tutanağı paylaşıldı. Tutanakta, “31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler genel seçimlerinde Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi adına İdil Uğurlu tarafından verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı listesi aşağıda yazılı evrakları ile birlikte taşınabilir bellekte ve kağıt ortamında 20.02.2024 tarihinde saat 16: 55’te başvuru yapmış olup, 17.14’te inceleme tamamlanmış, iş bu tutanak taraflarımızca imza altına alınmıştır” ifadeleri yer aldı.

DEM Parti, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Spekülasyonlara kulak asmayın. İstanbul Büyükşehir Belediye Eş başkan adaylarımız Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hepimize kolay gelsin. Yolumuz açık olsun.”

İstanbul İl Seçim Kurulu da, DEM Parti İBB Eşbaşkan adaylığı için başvurusunu zamanında yaptığını ve partinin başvurusu kabul edildiğini açıkladı.

BEŞTAŞ: İSTANBUL’DA DEM ZAMANI

DEM Parti'den Kobanê Davası'na çağrı: Özgürlüklerden yana tutum alın DEM Parti'den Kobanê Davası'na çağrı: Özgürlüklerden yana tutum alın

Öte yandan Eşbaşkan adayı Meral Danış Beştaş da, konuya dair sanal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gönül rahatlığıyla şunu söyleyebiliyoruz: İBB’ye adayız. Eşbaşkan adayımız Murat Çepni ile birlikte adayız. Çalışmalarımız devam ediyor. Başvurumuzda hiçbir sorun yok. Zamanında başvurumuzu yaptık. Sevgili halklarımıza duyurulur. Birlikte kazanacağız. İstanbul’da DEM zamanı” diye belirtti.