Halkların Eşitlik ve Demokratik Partisi (DEM Parti) 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçim için Mêrdîn Büyükşehir Belediyesi eşbaşkan aday adayları olan Gülizar İpek Bilek, Devrim Demir, Semire Demirel Kut, Necla Figen Altındağ, Ahmet Türk, Mehmet Newroz Türk, Nazım Kök, Nurullah Kılıç ve Abdulvahap Irmak aday adaylığı tanıtım programında bir araya geldi. Yay Grand Otel’de gerçekleşen canlı yayınlanan programda tüm adaylar kendini tanıttı.

Bakırhan Bingöl Bingöl'de konuştu: '31 Mart'ta Gültan başkanlara, Selahattinlere müjde vereceğiz' Bakırhan Bingöl Bingöl'de konuştu: '31 Mart'ta Gültan başkanlara, Selahattinlere müjde vereceğiz'

Programa delegeler, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda yurttaş izleyici olarak katıldı. Her adayın 8 dakika içinde kendini tanıttığı programda, adaylar PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde sürdürülen tecride dikkat çekerek “Abdullah Öcalan’a özgürlük Kürt sorununa siyasi çözüm” şiarıyla cezaevlerinde gerçekleşen açlık grevi eylemlerine ve eylemlere destek olmak amacıyla birçok kentte başlatılan Adalet Nöbeti’ne vurgu yaptı. Program, adayların tanıtım konuşmalarının ardından sona erdi.