Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğullar ve Tuncer Bakırhan,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Biz geçmişimizde siyasi cinayetlere şahit olduk ama mertçeydi”  sözlerine yanıt verdi. 

‘KATLİAMCILARA KARŞI BARIŞI HAKİM KILACAĞIZ’

Sanal medya hesabından paylaşımda bulunan Hatimoğulları, Akşener’in konuşmasını alıntılayarak, “Mertlik buysa, mertliğiniz batsın! Kürt’ü, Alevi’yi, Ermeni’yi, sosyalisti, aydını katlederek Türkiye’yi karanlığa sürükleyenler, tarih ve toplum önünde mahkûm edilmiştir. Düşmanlığın bile ahlakı olur ama bu karanlık şahsiyetlerin namertliği dünyaya nam saldı. Bugün dillerinden dökülen katliamcı zihniyetin itirafıdır. Tetikçilerin de tetikçi sevicilerinin de vicdanlarımızdaki hükmünü hukuk önünde de sağlayana kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Ant olsun ki, katliamcılara karşı barışı bu ülkeye hâkim kılacağız” dedi. 

‘MÜCADELE, KARANLIĞINIZA SON VERECEK’

Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi Metropoll'ün son seçim anketi: İstanbul'da AKP düştü, CHP ve DEM Parti yükseldi

Bakırhan da şu ifadelere yer verdi: “Cinayet ve katliam failleri, köy boşaltanlar suçlarını birer birer itiraf ediyor. Musa Anter, Mehmet Sincar, Muhsin Melik, Hrant Dink ve daha adını sayamadığımız binlerce faili meçhulün namertçe olduğunu biliyorduk. Şimdi kendiniz itiraf ediyorsunuz. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında mücadele namertler ile onurlu barış mücadelesi yürütenler arasındadır. Üçüncü bir seçenek yoktur. Barış ve demokrasi mücadelesi yarattığınız karanlığa son verecek.”