Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), bugün Amed'de gerçekleştirdiği etkinlikle belediye eşbaşkan adaylarını açıkladı. Bazı eşbaşkan adaylarının daha sonra netleşeceği öğrenildi. 

Bölge kentlerini kapsayan ve açıklanan liste şöyle: 

SEMSÛR 

* Semsûr-Pınarbaşı: Kamile Ocak ve Hüseyin Uzun

AGIRÎ

* Agirî merkez: Hazal Aras ve Memet Akkuş

* Giyadîn (Diyadin): Adnan Doğan

* Bazîd (Doğubayazıt): Aygül Aşan ve Kenan Alkan

* Panos (Patnos): Rojbin Kartal Manzak ve Cabir Tozun

* Dutax (Tutak): Mahmut Tataş

* Avkevir (Taşlıçay): Mehmet Ali Budak

ÊLIH

* Êlih: Gülüstan Sönük ve Mehdi Öztüzün

* Hezo (Kozluk): Hülya Öztekin ve Mehmet Reşit Haşimi

* Qûbîn (Beşiri): Mehmet Akif Akın

* Kercews (Gercüş): Yılmaz Suphi Aslan

* Heskîf (Hasankeyf): Mecit Tokdemir

* Awîskê (İkiköprü): İbrahim Karabulut

* Balpınar: Osman Ekinci

ÇEWLÎG

* Çewlîg merkez: Aydın Bürçün

* Kanîreş (Karlıova): Zühre Eroğlu ve Mehmet Genç

BEDLÎS

* Bedlîs merkez: Sümeyye Kızıltepe ve Enver Barin

* Xelat (Ahlat): Erkan Akbudak

* Ovakışla: Mehmet Afif Yıldızlı

* Norşîn (Güroymak): Mehmet Şirin Üncü

* Hêzan (Xîzan-Hizan): Hediye Çetin Kocaman ve Kerem Uğur

* Yolalan: Esma Aydın ve Hüseyin Öztürk

* Tetwan (Tatvan): Mümin Erol

AMED 

* Amed büyükşehir: Serra Bucak Ve Doğan Hatun

* Rêzan (Bağlar): Leyla Ayaz ve Siraç Çelik

* Bismil: Mizgin Ekin ve Güven Tanrıkulu

* Xana Axpar (Çınar): Semra Akyüz ve Mahmut Ulus

* Gêl (Eğil): Bahar Karakaş Uluğ ve Mehmet Zülküf Polat

* Erxenî (Ergani): Birsen Azak Bayar ve Şiyar Güldiken

* Hênê (Hani): Besile Narin ve Hamdullah Demir

* Hezro (Hazro): Hasibe Yazdık ve Erhan Güven

* Peyas (Kayapınar): Berivan Gülşen Sincar ve Cengiz Dündar

* Karaz (Kocaköy): Mehmet Şık

* Pasûr (Kulp): Fatma Ay ve Murat İpek

* Licê (Lice): Dilek Diyar Özer ve Fırat Demir

* Farqîn (Silvan): Sevim Biçici ve Kadri Esen

* Sûr: Fatma Önkol ve Adnan Örhan

* Bajarê Nû (Yenişehir): Safiye Akdağ ve Mehmet Ergün

ELEZÎZ

* Dep (Karakoçan): Songül Düzgün ve Cafer Oğur

ERZIROM

* Xinûs (Hınıs): Meral İmre Alagöz ve Gürsel Eren

* Qereçoban (Karaçoban): Kazim Erhan

* Qereyazî (Karayazı): Bahar Göksu

* Tatos (Tekman): Abdurrahman Sever

COLEMÊRG

* Colemêrg merkez: Viyan Tekce ve Mehmet Sıddık Akış

* Şemzînan (Şemdinli): Nazdar Öpengin ve Naif Eroğuz

* Gever (Yüksekova): Şadiye Kırmızıgül ve Şoreş Diri

IDÎR 

* Îdir merkez: Nejla Kum ve Mehmet Nuri Güneş

* Qulp (Tuzluca): Kader Yiğitalp

* Başan (Aralık): Alya Akkuş ve Sadık Zira

* Halfeli: Yıldız Tendik Parım ve Yaşar Sarıtaş

* Hoşhaber: Ömer Çelik

QERS

* Qers merkez: Arzu Savaş Derman ve Kenan Karahancı

* Dîgor: Ülker Özadikti ve Adem Oyman

MÊRDÎN:

* Mêrdîn büyükşehir: Devrim Demir ve Ahmet Türk

* Artuklu: Hayriye Filiz Yücesoy ve Mehmet Ali Amak

* Kerboran (Dargeçit): Asya Gezer ve Ramazan Akın

* Dêrik (Derik): Songül Özbahçeci

* Qoser (Kızıltepe) Hamdiye Bilek Turgay ve Zeyni İpek

* Şemrex (Mazıdağı): Kudret Uçuk ve Uygar Gultekin

* Nisêbîn (Nusaybin): Gülbin Şahin Dağhan ve Selahattin Ay

* Stewr (Savur): Hatice Öncü ve Selahattin Önder

* Yeşilli: Songül Tunç

MERSİN 

* Akdeniz: Nuriye Arslan ve Hoşyar Sarıyıldız

MÛŞ 

* Mûş: Sırrı Söylemez

* Kop (Bulanık): Aryan Doğan ve Arafat Kardağı

* Milazgir (Malazgirt): Gülistan Özel ve Ahmet Kenan Türker

* Gimgim (Varto): Gülbahar Kaya ve Giyasettin Aydemir

SÊRT

* Sêrt: Sofya Alagaş ve Mehmet Kaysi

* Hawêl (Baykan): Sümeyye Karasu ve Şefik Günel

* Weyselkaranî: Berfin Evren ve Enes Cengiz

* Dihê (Eruh): Evin Ertan ve Hüseyin Oktayı

* Misirc (Kurtalan): Sadiye Aktin ve Ali Rıza Bingöl

* Atabağı: Medya Atak ve Nedim Yüksekbağ

* Kayabağlar: Abdulhakim Sevgil

ŞIRNEX 

* Şirnex merkez: Turan Saltan

* Cizîr (Cizre): Güler Tunç ve Abdurrahim Durmuş

* Deşta Darê (Sırtköy): Halime İlçin ve Fahrettin Akman

* Qileban (Uludere): Feride Ender ve Ali Ürek

* Hezex (İdil): Doğan Adıbelli

* Dêrgul (Kumçatı): Asker Gündüz

* Silopiya (Silopi): Jiyan Ormanlı ve Renas Nadir Onuk

* Gundikê Melê: Gülsüm Atak ve Ferit Artuç

WAN 

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na hesap sormuş: Neden bu seçimi kaybettik? İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na hesap sormuş: Neden bu seçimi kaybettik?

* Wan büyükşehir: Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan

* Elbak (Başkale): Şengül Polat ve Feyzi Caner

* Ebex (Çaldıran): Fettah Hasçelik

* Şax (Çatak): Reşat Eraslan

* Artêmêt (Edremit): Rabia Başak Koç ve Cemil Komi

* Erdîş (Erciş): Güler Temel ve Baran Bilici

* Westan (Gevaş): Kübra Akti

* Payîzava (Gürpınar): Mehmet Tahir Ertaş

* Rêya Armûşê (İpekyolu): Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ

* Bêgirî (Muradiye): Barış Yılmaz

* Qelqelî (Özalp): Ecevit Ceylanci

* Seray (Saray): Davut Acar

* Tûşba (Tuşba): Hanım Akkoş ve Ümit Keser

KONYA

* Cihanbeyli: Eylül Yaylacı ve Hasan Ateş