Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İsmailağa cemaatine bağlı İlkseç Vakfı’nı ziyaret etti. Uraloğlu’nun ziyaret sırasında hatıra defterine “Kıymetli hocam, vakfımızın değerli yöneticileri, vakfımızla ilgili bilgi almak ve yerinde ziyaret etmek imkanına sahip olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum” yazdığı öğrenildi.

Cumhuriyet’in haberine göre, Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 6 Ocak’ta İsmailağa cemaatine bağlı İlkseç Vakfı’nı ziyaret etti. Uraloğlu’nun ziyaretine AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, AKP’li Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ve AKP Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı da eşlik etti.

Uraloğlu ziyareti sırasında hatıra defterine şunları yazdı:

“Kıymetli hocam, vakfımızın değerli yöneticileri, vakfımızla ilgili bilgi almak ve yerinde ziyaret etmek imkanına sahip olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum. Gözleri ışıl ışıl istikbal vadeden gençleri tanımaktan gurur duydum. Allah yolunuzu açık etsin, Allah muvaffak etsin. Allah’a emanet olunuz.”

‘NAMUSLU KADIN…’

İlkseç Vakfı Başkanı Ali Ulvi Uzunlar, daha önce yaptığı bir konuşmada “Saliha kadın, erkek emrettiği zaman itaat edecek. İşte böyle olan kadın Saliha kadındır. Dünyanın içerisinde en hayırlısı işte bu kadındır. Fabrikada 200 kişinin, 2 bin kişinin patron geliyor diye esas duruşa geçmesi seni çok fazla mutlu etmez. Seni asıl mutlu edecek olan evindeki eşinin sana itaat etmesidir” sözleriyle dikkat çekmişti.

Uzunlar, 2014’te yaptığı başka bir konuşmada da, “namuslu kadının çarşaf giyen kadın olduğunu” söylemişti.