Vanlı 3 genç boğularak hayatlarını kaybetti

HABER MERKEZİ-Van'nın Özalp ilçesi nufusuna kayıtlı Dinçer Kutpınar (30) Fırat Nehri'nde , Çaldıran ilçesi nüfusuna kayıtlı Beritan Taşer (15) isimli çocuk Ege Denizi'nde , Rıdvan Baltık ( 19) isimli genç ise Van Gölü'nde boğularak hayatlarını kaybetti.

Vanlı 3 genç boğularak hayatlarını kaybetti

Edinilen bilgiye göre, 2, 3 ve 4 Temmuz'da farklı yerlerde serinlemek amacı ile girdikleri suda Van nüfusuna kayıtlı 1'i çocuk 3 kişi boğularak hayatlarını kaybetti.

Van'nın Tuşba ilçesine bağlı Yeşilsu Mahallesinde serinlemek için arkadaşları ile birlikte Van Gölü'ne giren Rıdvan Baltık ( 19) isimli genç boğularak hayatını kaybetti. 

Van’ın Çaldıran ilçesinden çalışmak için Muğla’nın Bodrum ilçesine giden Beritan Taşer (15) isimli çocuk serinlemek için girdiği Ege Denizi'nde boğularak hayatını kaybetti. Taşer daha önce Mersin'de mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan ve dönüş yolunda Urfa'da 16 ve 17 yaşlarındaki 3 çocuğun hayatını kaybettiği otobüs kazasından yaralı olarak kurtulmuştu.

Van'ın Özalp ilçesi nüfusuna kayıtlı Dinçer Kutpınar (30) Irak'ın başkenti Bağdat'da Fırat Nehri'nde akıntıya kapılarak hayatını kaybetti. Kutpınar'ın cansız bedeni, suya girdiği noktanın yaklaşık 1 kilometre uzağında bulundu. 

Kutpınar'ın cansız bedeni yapılacak işlemlerin ardından Türkiye'ye gönderileceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER