Van’da çocuğa istismarda bulunan erkeğin davasında karar çıkmadı

Van'da bir çocuğa cinsel istismarda bulunan H.C. adlı erkek hakkında açılan davanın karar duruşması görüldü. İddia makamı önceki mütalaasını tekrarlarken, duruşmada karar çıkmadı.

Van’da çocuğa istismarda bulunan erkeğin davasında karar çıkmadı

Van’ın İpekyolu ilçesinde bir çocuğa cinsel istismarda bulunan H.C. adlı erkek hakkında açılan davanın karar duruşması Van 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Van Barosu Çocuk Hakları Komisyonu, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) avukatı Ebru Demirtepe ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı katılırken, sanık H.C. ise tutuklu bulunduğu Van T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Duruşmaya sanığın avukatı ise katılmadı. 

Mütalaa tekrarlandı

Esas hakkında mütalaasını tekrar eden iddia makamı, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”  ve “Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından H.C’nin en az 24 yıl ile cezalandırılmasını istedi.

Duruşmada söz alan H.C., önceki beyanlarını tekrar  ederek tahliye talebinde bulundu. 

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığın avukatlığını yapmak üzere CMK üzerinden yani bir avukatın atanmasına ve sanığın tutukluk halinin devamına karar verdi.  

Karar duruşması 2 Temmuz’a ertelendi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER