Van’da Adalet Nöbeti: Ailelerin talebi karşılansın

Van’daki Adalet Nöbeti’ni ziyaret eden DBP Tuşba İlçe Eşbaşkanı Delil Aksoy, Ramazan ayının barış ve adaleti simgelediğini belirterek, ailelerin talebinin karşılanmasını istedi.

Van’da Adalet Nöbeti: Ailelerin talebi karşılansın

Hasta ve infazları yakılan tutukluların yakınları tarafından Van Barosu’nda başlatılan Adalet Nöbeti, 108’inci gününde devam etti. Tokat T Tipi Cezaevi’nde tutulan hasta tutuklu Rojhat Aydın'ın annesi Hame Aydın’ın sürdürdüğü nöbeti, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Tuşba İlçe Örgütü ziyaret etti.

TALEPLER KARŞILANSIN

Ziyarette konuşan DBP İlçe Eşbaşkanı Delil Aksoy, ailelerin taleplerinin karşılanması gerektiğini belirterek, şöyle dedi: “Şuan Ramazan ayının başlangıcındayız. Ramazan ayı, adalet ve eşitliği simgelemektedir. Bu ayda, en çok bahsedilen konu ise barıştır. Bizde bu kıymetli ayın barışa ve kardeşliğe vesile olmasını diliyoruz. Ama maalesef siyasallaşmış yargı eliyle bu ülkede bu konular bize uzak kalıyor. Aylardır Adalet Nöbeti’ni sürdüren ailelerin talepleri karşılanmıyor, kulak asılmıyor ve görmemezlikten geliniyor. Bu Ramazan ayı, adalet ve özgürlük mücadelesi verenleri ayı olsun diliyoruz. Ailelerin derhal adalet taleplerinin karşılanmasını istiyoruz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER