Van'da VEDAŞ'ın kesintisi 72 yaşındaki kadını oksijensiz bıraktı

VEDAŞ'ın İpekyolu'nun Yalım Erez Mahallesi'nde yaptığı elektrik kesintisinden kaynaklı 72 yaşındaki Reyhan Duman'ın ayakta kalmasını sağlayan oksijen cihazı da çalışmıyor.

Van'da VEDAŞ'ın kesintisi 72 yaşındaki kadını oksijensiz bıraktı

Van Gölü Elektrik Dağıtım Şirketi (VEDAŞ), İpekyolu ilçesine bağlı Yalım Erez Mahallesi’nde sayaçların direklerine çıkarılmasına tepki gösteren mahallelileri elektriksiz bıraktı. Soğuk havaya rağmen 48 saati aşkın bir süredir elektrikleri verilmeyen mahalleliler duruma tepkili. Kesintiler en çok mahalledeki hastaları olumsuz etkiledi. Bu hastalardan birisi de 4 yıldır hasta olan ve aylardır oksijen cihazıyla ayakta duran 72 yaşındaki Reyhan Duman.

OKSİJEN CİHAZI ÇALIŞMIYOR

Eşinin parkinson hastalığının bulunduğunu ve felçli olduğunu aktaran Hüseyin Duman, eşinin titreyen ellerine işaret ederek, “3 gündür elektrikler yok diye eşim bu halde can çekişiyor. Nefes alamıyor" dedi. "Cihaza bağlı eşim ölürse bundan kim sorumlu olacak" diye soran Duman, elektrikleri kesen VEDAŞ yetkililerinden şikayetçi olduğunu belirtti. Kesintinin son bulmasını isteyen Duman, sayaçları direklere çıkarılan abonelere şişirilmiş faturalar kesildiğini kaydetti.  

‘BU ZULÜM NEDEN?'

Mahalle sakinlerinden Şevin Savur ise, yaşadıkları sıkıntıları şöyle anlattı: "Öğrenciler uzaktan derslerine bağlanamıyor. Karanlıkta kalıyoruz. Bu soğukta elektriksiz yaşanır mı?  Elektriklerin açılarak, sayaçlarımızın direğe çıkarılmamasını istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER