Van'da tutuklu Gencer’in cenazesi alındı: Yakınları intihara inanmıyor

VAN - Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nde intihar ettiği iddia edilen tutuklu Sinan Gencer’in cenazesi hastaneden alındı. Yakınları, Gencer’in intihar ettiğine inanmadıklarını belirtti.

Van'da tutuklu Gencer’in cenazesi alındı: Yakınları intihara inanmıyor

Tutuklu bulunduğu Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi'nde bu sabah intihar ettiği ileri sürülen Sinan Gencer’in, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ndeki otopsi işlemleri sona erdi. Gencer’in cenazesi, Süphan Mahallesi’nde defnedilmek üzere ailesi tarafından hastaneden alındı. 

İNTİHAR İDDİASI

Gencer’in kuzeni Zeynep Gencer, “Dün gece bize intihar ettiği söylendi. Bize bir mektup bırakmış ama biz göremedik. Sinan hep bizi teselli ediyordu. Cezaevinden çıkıp güzel günler yaşayacağımızı söylüyordu. İntihar ettiğine inanmıyoruz. Bizi kandırdıklarını düşünüyoruz. Sinan açlık grevine de girmişti. Şuana kadar hiçbir sorunu yoktu” diye konuştu. 

İKİ KEZ MÜEBBET ALMIŞTI

Trabzon Maçka’da yaşanan bir çatışmada yaralandıktan sonra tutuklanan ve iki kez müebbet hapis cezasına çarptırılan Gencer, yaklaşık 15 yıldır cezaevindeydi. 2 yıldır tek kişilik hücrede tutulduğu belirtilen Gencer’in, resim, dil ve çeşitli alanlarda çalışmalar yaptığı kaydedildi. (Van/MA)

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER