Van'da Star Kadın Derneği yarın ilk kongresini gerçekleştirecek

Star Kadın Derneği, yarın gerçekleştirecek kongresine dair yaptığı çağrıda, “Haklı mücadelemizde, tüm kadınları birlikte yürümeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz. Çünkü biz kadınlar birlikte daha güçlüyüz” dedi.

Van'da Star Kadın Derneği yarın ilk kongresini gerçekleştirecek

Van’da yaklaşık bir yıldır kadına yönelik şiddetle mücadele alanında çalışma yürüten Star kadın Derneği yarın Van Barosu Konferans Salonunda 1’inci Olağan Kogresi'ni gerçekleştirecek. Birçok kadın aktivistin de katılımıyla gerçekleştirilecek kongre öncesi Star Kadın Derneği Başkanı Serap Güvenç kadınların katılımının önemini vurguladı. 

'BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ'

Kadının yaşamın her alanında yaşadığı eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, kadını hedef alan her türlü şiddetle mücadele etmek için bu mücadelenin en önemli ayağı olarak toplumsal farkındalık yaratmak gerektiğini söyleyen Güvenç, “Ekonomik, siyasal ve sosyal yaşamın her alanında söz sahibi olmak için kent yaşamına katılma ve kente ait olma duygularını geliştirmek, kaliteli ve yaşanılabilir bir dünya için yürüdüğümüz bu yolda, haklı mücadelemizde, tüm kadınları birlikte yürümeye ve mücadele etmeye çağırıyoruz. Çünkü biz kadınlar birlikte daha güçlüyüz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2021, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER