Van'da bir kişi soğuktan donarak hayatını kaybetti

VAN-Van'da Mevlüt Dayan adında bir yurttaş kaldırımda soğuktan donarak hayatını kaybetti.

Van'da bir kişi soğuktan donarak hayatını kaybetti

Van’da kent merkezinde geceleri atık toplayan ve yaşamını bununla idame eden  Mevlüt Dayan (34) adındaki yurttaş uyuduğu sokakta soğuktan hayatını kaybetti. Dayan’ın cansız bedeni İpekyolu İlçesi’nde Vali Mithatbey Münibüs Durağı’nın olduğu yerdeki bir sokakta bulundu. Dayanın geceleri kent merkezinde katı atık toplayarak geçimini sağladığı o gece atık topladıktan sonra gece ateş yakarak ısınmaya çalıştığı yerde soğuktan dolayı hayatını kaybettiği belirtildi. Dayanı’ın cansız bedenini sokaktan geçen mahalleliler gördü.

Olayı ilk gören görgü tanıklarından Tayfun Dayan adındaki kişi, Mevlüt Dayan’ın her zaman kent merkezinde arkadaşlarıyla atık topladıklarını ve geçimlerini de bununla yaptıklarını açıkladı. Sokaktan geçerken tesadüfen olaya denk geldiğini belirten görgü tanığı Dayan, yoksulluktan kaynaklı bu işin yapıldığını. Mevlüt Dayan’ın cansız bedenini kolinin içinde tesadüfen gördüğünü söyledi. Olayın duyulması üzerine hayatını kaybeden Mevlüt Dayan’ın akrabaları olay yerine geldi. Kolluk kuvvetlerine haber verilmesinin ardından Dayan’ın cenazesi olay yerinden kaldırıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Türikiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye’de işsiz sayısı 4 Milyon 396 bin iken; Van’da da işsizliğin en yoğun olduğu kentlerin başında gelmekte. 


 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 15:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Her biji islâm
Her biji islâm - 6 ay Önce

Neden yorumlarımı yayımlamıyorsun admin

PEYGAMBER SEVDALILARI
PEYGAMBER SEVDALILARI - 6 ay Önce

Allah rahmet etsin inşAllah. Kişinin kendi eliyle kazandığından daha hayırlı bir şey yoktur. Bu ağabeyimiz de geçimini helal yoldan kazanmak için şüphesiz öldü inşAllah Rabbim mükafatını cennetiyle verir.

SIRADAKİ HABER