Sağlık Bakanlığı’ndan Van Bölge Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne Tam Not

Sağlık Bakanlığı tarafından 'Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik' kapsamında, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi 100 üzerinden 98 puan aldı.Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta...

Sağlık Bakanlığı’ndan Van Bölge Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne Tam Not
Sağlık Bakanlığı tarafından 'Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik' kapsamında, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi 100 üzerinden 98 puan aldı.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafından ‘Kalite Değerlendirmesi’nde tam not almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mali Hizmetler Müdür Yardımcısı Levent Sunğur, 6 Ağustos 2013 tarih ve 28730 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 'Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik' kapsamında Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Dairesi Başkanlığı tarafından “Sağlıkta Hizmet Kalite Standartları” değerlendirmesinde 100 üzerinden 98 puan aldıklarını söyledi.

Van Kamu Hastaneler Birliği bünyesinde hizmet veren Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kalite çalışmalarını önemsediğini ifade eden Sunğur, “Hastane yönetimi olarak önceliğimiz, hastalarımıza 'Kaliteli ve Güvenilir' hizmet sunmak, bu hizmeti sunarken de çalışanlarımızın güvenliğini sağlamaktır. Hastanemizin hizmet sunum kalitesi oldukça iyi durumdadır. Son değerlendirmede almış olduğumuz puan da bunun kanıtıdır. Kalite çalışmaları gönüllülük ve özveri gerektirmektedir. Bu kapsamda tüm çalışanlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER