KESK Van Şubesi: İktidarın şiddet dili saldırıları besliyor

VAN - KESK Van Şubeler Platformu, Sakarya’da Kürt işçilere dönük saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, iktidarın şiddet ve kutuplaştırıcı dilinin ırkçı saldırıları beslediğine dikkat çekti.

KESK Van Şubesi: İktidarın şiddet dili saldırıları besliyor
banner537

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Van Şubeler Platformu, Sakarya’da Kürt işçilere dönük ırkçı saldırıyı yaptıkları açıklamayla kınadı. Sendika binasında yapılan açıklamada KESK Van Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Seyfettin İtah konuştu. 

 KUTUPLAŞTIRICI DİL BESLİYOR

Karadeniz illerinde Kürtlere yönelik saldırıların olduğuna değinen İtah, saldırıların Kürtlere dönük yürütülen toplumsal, ekonomik ve siyasal politikalardan bağımsız ele alınamayacağına vurgu yaptı. İktidarın şiddet ve kutuplaştırıcı dilinin bu yönlü saldırıları beslediğini kaydeden İtah, “Şiddet dili ve politikalarına eklenen ayrımcı uygulamalar, mevsimlik Kürt işçilerine yapılan saldırlar, bu saldırılar karşısında idari amirlerin saldırıları teşvik eden söylemleri, hukuk mekanizmalarının işletilmemesi, tümüyle bu sonuçların ortaya çıkmasının başlıca nedenleri arasındadır. Yıllardır her türlü ırkçılık ve ayrımcılık karşısında olan emek ve demokratik kitle örgütleri ırkçı saldırılara zemin hazırlayan, toplumsal barışı zedeleyen ve çatışmayı tetikleyen uygulamaları reddediyor, bu saldırıları kınıyoruz” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER