KESK Van Şubesi: Hukuksuzlukların karşısında olmaya devam edeceğiz

VAN - KESK Van Şubeler Platformu, HDP’ye yönelik gözaltı ve tutuklamalara ilişkin yaptığı açıklamada, hukuksuzlukların karşısında olmaya devam edeceklerinin mesajını verdi.

KESK Van Şubesi: Hukuksuzlukların karşısında olmaya devam edeceğiz

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Van Şubeler Platformu, Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yönelik baskı ve tutuklamalara ilişkin, dernek binasında basın açıklaması düzenledi. Emekçiler adına açıklamayı Eğitim Sen Van Şube Eşbaşkanı Murat Atabay okudu.

‘Kayyım gaspının karşısında olmaya devam edeceğiz’

Kars Belediye eşbaşkanlarından Şevin Alaca'nın gözaltına alınması ve Ayhan Bilgen'in ise tutuklanmasına tepki gösterilen açıklamada, “Ayhan Bilgen’in belediye başkanlığından istifa edeceğini belirtmesinin sabahında, Kars'ta 19 kişi gözaltına alınmış ve Kars Belediye meclisi içerisinde belediye başkanı olarak seçilebilecek 5 belediye meclis üyesi İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmıştır. Daha sonra Kars Belediyesi’ne kayyım atanmıştır. Bu örnek bile ne kadar bağımsız bir sürecin işletildiğinin anlaşılması açısından yeterlidir. KESK Van Şubeler Platformu olarak hukuksuz bir şekilde yapılan uzaklaştırmaların ve kayyım gasplarının karşısında olacağımızı yineliyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER