İnşaattan düşen Van YYÜ öğrencisi Diyarbakırlı genç hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ-İstanbul'da çalıştığı bir inşaattan düşen 24 yaşındaki Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Van YYÜ öğrencisi Nedim Yurtdaş hayatını kaybetti.

İnşaattan düşen Van YYÜ öğrencisi Diyarbakırlı genç hayatını kaybetti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "tasarruf" kararnamesi'nin yayımlandığı gün 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Nedim Yurtdaş geçimini sağlamak için çalıştığı inşaattan düşerek hayatını kaybetti.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Psikoloji Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Nedim Yurtdaş (24) ailesinin maddi durumunun öğrenimini finanse etmek için yeterli olmadığından inşaatlarda çalışmaya başladı. İstanbul'da çalışmak için gittiği taşeron bir firmanın inşaatında çalıştığı esnada iskeleden dengesini kaybetmesi sonucu aşağı düşerek ağır yaralandı. İhbar üzerine sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan  Nedim Yurtdaş (24) kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Nedim Yurtdaş'ın Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı Selman Köyü Soğuktepe Mezrası'ı nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Lüks yaşam ve harcamaları ile gündemden düşmeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "tasarruf", eşi Emine Erdoğan'da yurttaşlara "Porsiyonlarımızı küçültelim" derken, 24 yaşınaki Üniversite öğrencisi Nedim Yurtdaş maddi imkansızlıklardan kaynaklı okumak ve geçimini sağlamak için inşaatlarda can verdi. 


 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 15:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER