HDP’den Osman Şiban’a ziyaret

HDP Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, gözaltına alınıp serbest bırakılan Osman Şaban'ı ziyaret etti.

HDP’den Osman Şiban’a ziyaret

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan, gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Osman Şiban’ı evinde ziyaret etti. Şiban’ın sağlık durumu ve yaşanan gözaltı süreci hakkında bilgi alan Kurtulan, çıkışta kısa bir açıklama yaptı. Kurtulan, Şiban’ın henüz toparlanmadığını ve yaşamış olduğu ağır travmanın etkisinde olduğunu belirtti. 

'İKTİDAR ÖZÜR DİLEMELİ'

Kurtulan, “Osman Şiban böylesi bir durumda iken apar topar gözaltına alınması kabul edilebilecek bir durum değil. Bütün dünyanın bildiği helikopterden atılma olayı, linç edilme ve Servet Turgut’un ölümüne neden olmuşlar ve Osman Şiban’ı bu hale getirmişler. Bunun telafisi için uğraşmaları gerekirken, yatakta olan ve kendisini toparlayamamış bir insanı gözaltına alıyorlar. Bu durum kabul edilemez. Osman Şiban henüz toparlanabilmiş değil, kaldı ki toparlansa bile bu olay ile ilgili iktidarın özür dilemesi ve telafi etmek için bir şeyler yapması gerekiyor” diye konuştu.

‘FAİLLERİN YARGILANMASI GEREKİR’

Şiban ve Servet Turgut’u helikopterden atan, bunun emrini veren ve onları linç edenlerin yargılanması gerektiğini kaydeden Kurtulan, “Bir adalet kırıntısı bile varsa bunların yargı karşısına çıkması gerekiyor. Osman Şiban ile uğraşmasınlar. Onun yakasını bıraksınlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER