HABER-SEN Van Şubesi: ‘PTT’de haksızlıklar arttı’

PTT’de yaşanan haksızlıkların had safhaya çıktığını belirten HABER-SEN Van Şube Başkanı Hamit Aker, “İnsanlık dışı uygulamalara karşı bütün posta emekçilerinin birleşerek bu zulme ‘dur’ deme zamanı gelmiştir” dedi.

HABER-SEN Van Şubesi: ‘PTT’de haksızlıklar arttı’

Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçiler Sendikası (HABER-SEN) Van Şubesi,  PTT emekçilerinin fazla çalışma saatlerine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. PTT merkez şubesi önünde yapılan açıklamada, “PTT çalışanları köle değil!” ve “Mobinge hayır” yazılı pankart açıldı. Açıklama yapan HABER-SEN Van Şube Başkanı Hamit Aker, PTT’de yaşanan haksızlıkların had safhaya çıktığını belirterek, “PTT son zamanlarda haksız hukuksuz, insan onuruna yaraşmayan uygulamalara imza atmaktadır. Personel eksikliğinden kaynaklı biriken gönderilerin bir an önce dağıtılması gerekliliği öne sürülerek Pazar günlerinde de çalışma dayatılmaktadır. Posta dağıtıcıları adeta köle gibi çalıştırılıyor. Posta dağıtıcıları, haftada 6 gün çalışıyor, resmi ve dini bayramlarda doğru düzgün tatil yapamıyor, yasal hakları olan yıllık izinlerini bile kullanamıyorlar. PTT personelinin iş yükünü azaltacak ve PTT’nin verdiği hizmetin kalitesini artıracak çözüm, kadrolu personel istihdamını artırmaktır” diye konuştu.

‘DUR DEMENİN ZAMANI GELMİŞTİR’

PTT Genel Müdürlüğü’nün sorunları çözmek yerine dayatmacı ve baskıcı politikalarla hareket ettiğini belirten Aker, “Artık bu zulme dur demenin zamanı gelmiştir. PTT, emekçilerinin hayatını zindana çevirmiştir. PTT emekçileri, yönetimin belirlediği işlem hedefine ulaşmak için hızlı işlem yapmakta ve kendi sağlığını riske atmaktadır. Oysa bu işlemlerin kurallara uygun yapılması halinde PTT yönetiminin belirlediği hedefin üçte birini bile yapmak mümkün değildir. PTT yönetiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı bütün posta emekçilerinin birleşerek bu zulme ‘dur’ deme zamanı gelmiştir” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER