Gazeteci Abi: Van'da tutukluların dilekçelerine cevap verilmiyor

Van T Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan gazeteci Şehriban Abi, tutukluların revire gitmek için gönderdikleri dilekçelere cevap verilmediğini belirtti.

Gazeteci Abi: Van'da tutukluların dilekçelerine cevap verilmiyor

Van T Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan gazeteci Şehriban Abi, ailesiyle yaptığı haftalık kapalı görüşte cezaevinde yaşanan hak ihlallerini aktardı. Abi, koğuş aramaları ve sayımlar sırasında tutukluların avluya çıkarıldığını, yağmurlu ve soğuk havalarda dahi dışarıda bekletildiklerini paylaştı. Abi, tutukluların sağlık sorunlarından kaynaklı revire çıkmak için dilekçe yazdıklarını ve buna rağmen kendilerine herhangi bir cevap verilmediğini söyledi.

42 GÜNDÜR TUTUKLULAR

Van'ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerlerin 11 Eylül’de gözaltına aldığı Osman Şiban ve yaşamını yitiren Servet Turgut’un helikopterden atılmasını belgeleriyle ortaya çıkaran Mezopotamya Ajansı (MA) muhabirleri Adnan Bilen ve Cemil Uğur ile Jinnews muhabiri Şehbiran Abi ve gazeteci Nazan Sala, 6 Ekim’de gözaltına alınmışlardı. 4 gazeteci, 9 Ekim’de çıkarıldıkları mahkemece “devlet aleyhine toplumsal haberleri yapmak” gerekçesiyle tutuklanmıştı.  

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER