Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: MHP’li vekil bize ‘şerefsizler, namussuzlar’ dedi

Ali Koç: Bir takım siyasetçi tarafından da olağan şüpheli hatta namussuzlar, şerefsizler seviyesinde tanımlamak da insanın içini acıtıyor.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: MHP’li vekil bize ‘şerefsizler, namussuzlar’ dedi

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, spor yasasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Bir milletvekilimiz tarafından ‘Şerefsizler, namussuzlar’ olarak tarif edildik.” siteminde bulundu.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından olimpik branşlara katkıları ile 1500 kulüp içerisinden “Fair Play Şeref Bayrağı Ödülü’ne” layık görüldü. Fair Play Şeref Bayrağı, 2 yıl boyunca Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde dalganalacak.

‘EN FAZLA ŞAMPİYON OLAN TAKIM FENERBAHÇE’

Ödül töreninde konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, şöyle konuştu:

28 şampiyonlukla Türkiye’nin en fazla şampiyonluğu olan takımı Fenerbahçe futbol takımı, tarihten bugüne sarı lacivertimizi kalplere kazıyan başlıca unsur oldu. Fenerbahçemizin bu kadar halka sirayet etmesi, ülke coğrafyasında ayak izinin büyüklüğü, bütün bunları sağlayan yegane şey kuruluşundan beri pek çok branşta onbinlerce sporcu yetiştirmesi ve kayıtsız şartsız bu vatana, bu millete kendini adamış olmasıdır.”

SPOR YASASI: KAYGILARIMIZI ANLATTIK

“Şu an bir Spor Yasası Meclis’te görüşülmektedir. Biz spor kulüpleri olarak ve özellikle Süper Lig kulüpleri olarak buradaki düşüncelerimizi, endişelerimizi, kaygılarımızı anlattık. Evet, görüştük. Dinlendik mi? Hayır. Siyasetçilerimiz ‘Kulüplerin görüşlerini aldık.’ diyebilirler. Evet, aldınız. Uyguladınız mı? Hayır. Nihai taslakta bizim görüşlerimiz var mı? Hayır.”

‘ŞEREFSİZLER, NAMUSSUZLAR DİYE TARİF EDİLDİK’

“Bizler gönüllülük esasıyla bu kadar mücadele verirken, bu kadar çabalarken, bu kadar fedakarlıklar yaparken bir de yetmemiş gibi bir milletvekilimiz tarafından ‘Şerefsizler, namussuzlar’ olarak tarif edildik. Saygı duyduğum eski bir sporcu, bir futbolcu –bizim değil-… Finansal konularda, denetlemede kulüplerin geldiği durumla ilgili söyleyecek hiçbir lafım yok, biz kulüpler de spor yasasına karşı değiliz. Ama bu şekilde ele alınmasının, bu şekilde çıkmasının ileride çok büyük sakıncalar doğuracağından şüpheniz olmasın. Bir de bu işin uluslararası ayağı var. Orada da zaman içinde neler olacağını göreceğiz. Bu konuyu açmamın tek nedeni, böyle önemli şanlı şerefli bir ödüle layık görülürken bir takım siyasetçi tarafından da olağan şüpheli hatta namussuzlar, şerefsizler seviyesinde tanımlamak da insanın içini acıtıyor ve Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı olarak bu söylemleri şiddetle reddettiğimi de huzurlarınızda açıklamak istiyorum.”

MHP’Lİ SAFFET SANCAKLI NE SÖYLEMİŞTİ?

TBMM’de görüşülen Spor Yasası hakkında konuşma yapan MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, “Diyorlar ki siz bu yasayı çıkarırsanız yönetecek başkan ve yönetim kurulu bulamazsınız. Bak Türk milletine saygısızlık yapmayın. Buradan hepinize söylüyorum. Türkiye’de 500 tane, 1000 tane şerefli adam mı yok? Bir siz mi şereflisiniz yani?” şeklinde konuşmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER