Yaklaşık 16 milyon yurttaşın ikamet ettiği İstanbul’da yapılan son yerel seçim anketi sonuçları kamuoyuyla paylaşıldı. Anket şirketi, Cumhurbaşkanlığı seçimini doğru tahmin eden bir şirket olarak biliniyor. İmamoğlu’nun, rakibi Murat Kurum karşısında önde olduğu ve farkın giderek açıldığı belirtildi. İşte o güncel veriler…

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ DOĞRU TAHMİN ETTİ
2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki doğru tahminleriyle tanınan Özdemir Araştırma, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine sadece bir ay kala yapılan son anket sonuçlarını yayınladı. Diğer birçok anket şirketinden farklı olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun önünde olduğunu başarılı bir şekilde tahmin eden şirket, bu sefer de İstanbul’un seçim atmosferini değerlendirdi.

ANKET SONUÇLARI
Sonuçlara göre, mevcut İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, %42,5 oy oranıyla önde gözüküyor, onu takiben AK Parti’nin adayı Murat Kurum %37 oy oranıyla ikinci sırada yer alıyor. DEM Parti’den Meral Beştaş %5,6, bağımsız aday Buğra Kavuncu %4,8, Yeniden Refah Partisi’nden Mehmet Altınöz %4,1, Zafer Partisi’nden Azmi Karamahmutoğlu %3,4, Memleket Partisi’nden Berk Hacıgüzeller %2,1 ve Saadet Partisi’nden Birol Aydın ise %0,3 oy oranına sahip.

İSTANBUL’DA ÇEKİŞMELİ MÜCADELE
Özdemir Araştırma’nın son anketi, İstanbul’daki siyasi atmosferi ve adayların güç dengelerini açıkça gösteriyor. İmamoğlu’nun liderliği ve Kurum’un ona yakın bir şekilde takibi, İstanbul seçmeninin tercihlerindeki çekişmeli mücadeleyi vurguluyor. Diğer adayların oy oranları ise, farklı kesimlerden nasıl bir destek aldıklarını gösteriyor.

Yüksekova'da kayyımdan kalan 990 Milyon 412 bin 162 TL  borç asıldı Yüksekova'da kayyımdan kalan 990 Milyon 412 bin 162 TL borç asıldı