Süleyman Soylu’dan 15 Temmuz hayıflanması: O gece yapamadıklarımız var

Süleyman Soylu 15 Temmuz için, "O gece yapamadıklarımız var. Hele bir daha kalkışsınlar, o gece yapamadıklarımızı tamamlamak boynumuzun borcudur" dedi.

Süleyman Soylu’dan 15 Temmuz hayıflanması: O gece yapamadıklarımız var

Kızılay Meydanı’ndaki 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü için düzenlenen törene katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “O gece yapamadıklarımız var. Hele bir daha kalkışsınlar, o gece yapamadıklarımızı tamamlamak boynumuzun borcudur” ifadesini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Kızılay Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz anmasında konuştu.

‘YAPAMADIKLARIMIZI TAMAMLAMAK BOYNUMUZUN BORCU’ 

Soylu, “O gece yapamadıklarımız var. Hele bir daha kalkışsınlar, o gece yapamadıklarımızı tamamlamak boynumuzun borcudur. Bu millet bizim ne dediğimizi, biz onların ne dediğini en iyi şekilde anlıyor. Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli olarak görürüz biz meseleyi. Bu kadar açık ve nettir” ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN ONLARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA AYASOFYA’YI AÇTI’

Soylu, “Biz 15 Temmuz’dan sonra, Amerika, Avrupa bize parmak salladı, dediler ki ‘Ayasofya’yı açamazsınız.’ Onların gözüne baka baka Ayasofya’yı Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan açtı ve orayı milletimizle buluşturdu” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER