Soylu boğazını gösterdi: Şuramızdayız, 15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacılarla ilgili eleştirilere, "Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya…" yanıtını verdi. Soylu, Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a "hayvandan aşağı" ifadesiyle hakaret etti.

Soylu boğazını gösterdi: Şuramızdayız, 15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT Haber’de katıldığı yayında son günlerin önemli konu başlığı göçmen kriziyle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Soylu, canlı yayını, “Göç konusunda her şeyi konuşacağız… Sessiz ölümleri, yapılanları politikaları, yalanları, dezenformasyonları, operasyon çocuklarını… Her şeyi konuşacağız…” sözleriyle duyurmuştu.

Soylu, Suriyeli sığınmacılarla ilgili olarak yapılan tartışmalar hakkında, “Fabrikanda Suriyeliyi çalıştır, sömür, sigortasını yapma. Sonra ayak ayak üstüne at, gazeteci arkadaşınla ‘Ne olacak bu Suriyelilerin hali’ de. 1 milyon gidecek… İlk önce Türkiye’deki iş insanları isyan edecek” diye konuştu.

‘HEPİMİZ BURALARA GEDİK BİR YERLERDEN’

Sığınmacıların Türkiye’yi “istila” ettiği eleştirilerine tepki gösteren Soylu, “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya… Biz PKK’ya, PYD’ye yaptırmadık. Yapmaya çalıştılar; Kılıçdaroğlu’nun arkadaşları yapmaya çalıştı. Belediye Başkanlarının terörist olarak belediyelerine aldıkları paydaşları yapmaya çalıştılar; yapabildiler mi?” dedi.

‘AFGANİSTAN’DAKİ GÖÇÜN SEBEBİ BİZ MİYİZ’

Soylu şöyle konuştu: “Dünya tarihinin güçlü göçmenlerden birisini hepimiz yaşıyoruz. Hakikaten bu tarihe geçiyor. Burada Türkiye’ye karşı kimlerin davrandığını konuşacağız. Bugün tükürdüklerini yalayanları, provokasyonları hepsini konuşacağız. Afganistan’daki göçün sebebi biz miyiz? Suriye’deki savaşı biz mi başlattık? Irak’a girip biz burayı özgürleştireceğiz diyen ABD dediğini yaptı mı? Yoksa insanların orada yarınlarını mı aldı? Peki Yemen, Lübnan ya Orta Asya. Eğer iç savaş varsa eğer yoksulluk varsa, bir taraftan eğitim, suya gıdaya erişemiyorsa bu insanlar ne yapacaklar? İnsanları vekalet savaşının içerisine düşürmüşsünüz.”

RAKAMLARA ‘YUH’ ÇIKIŞI

Sunucu Ercan Gürses’in, “Deniyor ki İstanbul özel bir yer; çok kalabalık bir yer… İstanbul’da açıklanan rakam da çok yüksek bulundu bazı kesimler tarafından. 1 milyon 305 bin kayıtlı sığınmacının İstanbul’da olduğu söyleniyor…” ifadelerine yanıt veren Soylu, “Yuh derim yuh … Özür diliyorum; yuh yuh… Ben bu okur yazarlığı anlamakta zorlanıyorum… Ne kadar sığınmacı dediniz?” şeklinde yeni bir soru yöneltti. “1 milyon 305 bin…” yanıtını alan Soylu, “Yok 13 milyon sığınmacı…. 33 milyon sığınmacı… 53 milyon sığınmacı… Bu yalanlardan bıktık vallahi…” dedi.

İSTANBUL’DAKİ SURİYELİ SAYISI

Türkiye’deki Suriyeli sayısı ile İstanbul’daki sayılara ilişkin de Soylu, “İstanbul’da toplam 500 bin kayıtlı Suriyeli var. 3.5 milyonun üzerinde Suriyeli kesinlikle yoktur. Son 5 yılda 1,5 milyon göçmen Türkiye’den ayrıldı. Toplam 3 milyon 762 bin 386 Suriyeli var” bilgisini paylaştı.

SESSİZ İSTİLA FİLMİNE TEPKİ: EDEPSİZLİK

Bakan Soylu, Sessiz İstila filmiyle ilgili olarak da “Sessiz İstila bir edepsizliktir. Bir yalandır ve bunu ortaya koyup bunu sosyal medya üzerinden toplumu tahrik eden ve direkt hükümeti hedef alan saldırı ile karşı karşıyayız” açıklamasında bulundu.

‘SOROS GİBİLERİN ÇOCUKLARI OLMUŞLAR’ 

Soylu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a ilişkin de “Ümit Özdağ’ın yaptığı Soros taktiğidir” ifadesini kullandı.

(Sunucunun, Ümit Özdağ’ın yayına bağlanmak istediğini söylemesi üzerine) Soylu, “Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunun söylerseniz toplantıyı terk etmem. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır. Bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir” şeklinde konuştu.

Ümit Özdağ ve Sinan Oğan’ın mültecilere ilişkin paylaşımları sorulan Soylu, “Bunlarda ahlak denilen bir kavram var mı? Bunlar birilerinin çocukları olmuşlar, operasyon çocukları olmuşlar, Soros gibilerin çocukları olmuşlar. Bu toprakların çocukları değiller” dedi.

’15 TEMMUZ’DA YARIM KALAN İŞİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ’

(Sunucunun ‘Kaos planı iddiası var. Osman Kavala kararı Gezi tekrar geri gelmesi ve sığınmacıların tekrar gündeme gelmesi..’ sorusu üzerine) “Bekliyoruz. 15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız kaos planıyla. Çok net söylüyorum. Kaos planı çıkaracaklar ya; hepimiz bekliyoruz. Şuramızdayız (boğazını göstererek) kaos planı yapacak cici arkadaşlarımızı bekliyoruz. Yeni Soros’u bekliyoruz. Yeni Soros’un Kavala’larını bekliyoruz. 15 Temmuz’da tamamlayamadığımız işi tamamlayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER