Son anket: Erdoğan’a karşı 4 isim de kazanıyor, İmamoğlu ve Yavaş fark atıyor

Metropoll'ün cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda karşılaşılacak tabloya ilişkin anketine göre Kılıçdaroğlu, Akşener, İmamoğlu ve Yavaş, Erdoğan karşısında aday olmaları durumunda kazanıyor. Fark ise İmamoğlu ve Yavaş'ın adaylığında artıyor.

Son anket: Erdoğan’a karşı 4 isim de kazanıyor, İmamoğlu ve Yavaş fark atıyor

Bir erken seçim kararı alınmazsa 23 Haziran 2023’te yapılması planlanan genel seçimlerde muhalefet partilerinin ortak cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu henüz cevabını bulmuş değil. Dövizdeki yükseliş, hayat pahalılığı, enflasyon gibi ekonomik sorunlar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir daha seçilmemesi ekseninde ‘aday’ tartışmalarını alevlendiriyor.

Bu kapsamda yapılan bazı anketlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başta olmak üzere bazı isimler öne çıkıyor.

Metropoll Araştırma Şirketi’nin sahibi Özer Sencar da, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan karşısında bu dört ismin yarışması halinde, ikinci turda nasıl bir tabloyla karşılaşılacağına dair anketin sonuçlarını yayınladı.

İmamoğlu ve Yavaş’ın, Erdoğan karşısında büyük üstünlük kurduğu görüldü.

Sonuçlar şöyle şekillendi:

• Erdoğan yüzde 36.5 – Yavaş yüzde 53.9
• Erdoğan yüzde 40 – İmamoğlu yüzde 49.7
• Erdoğan yüzde 41.9 – Akşener yüzde 43.8
• Erdoğan yüzde 42.5 – Kılıçdaroğlu yüzde 43.3

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER