Perinçek meydan okudu: Gezi’de biz de vardık, güçleri yetiyorsa beni de alsınlar

Perinçek: Gezi direnişine biz de katıldık, Osman Kavalalar hükümetin düşürülmesini istemiyor, biz düşmesini istiyorduk. Hadi gelin beni de alın gücünüz yetiyorsa!

Perinçek meydan okudu: Gezi’de biz de vardık, güçleri yetiyorsa beni de alsınlar

Gezi Davası’nda Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesine ilişkin konuşan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, “Gezi direnişine biz de katıldık, Osman Kavalalar hükümetin düşürülmesini istemiyor, biz düşmesini istiyorduk. Hadi gelin beni de alın gücünüz yetiyorsa!” diyerek meydan okudu.

Partisinin kontrolünde iktidar yanlısı yayınlar yapan Ulusal Kanal’da canlı yayına katılan Doğu Perinçek, Gezi’ye katılıp hükümeti protesto etmenin suç olamayacağını söyledi. “Ceza kanununda tanımlanan eylemler ilendiği zaman suç olur.” diyen Doğu Perinçek, Henri Barkey ile görüşmenin suç olmadığını kaydetti. Soros’tan para almanın da suç olamayacağını ifade eden Doğu Perinçek, Gezi eylemlerine katılmanının darbe suçu olamayacağını söyleyerek şöyle konuştu:

‘GÜÇLERİ VARSA BENİM DE YAKAMA YAPIŞSINLAR’

Gezi eylemlerinde biz de varız. Güçleri varsa benim de yakama yapışsınlar. Gezi eylemleri hükümete karşı bir protesto eylemleri. Biz orda hükümet istifa dedik. Hatta Kavalalar hükümet istifa fikrine katılmıyorlardı.

BİZ ORADA ‘HÜKÜMET İSTİFA’ DEDİK

Gezi eylemlerinde biz de varız. Hadi güçleri yetiyorsa yakama yapışsınlar. Sizler onun başındaydınız biz hapishaneydik ama.. Gezi hükümete karşı protesto eylemleri. Biz orada hükümet istifa dedik Kavalalar istifa fikrine katılmıyorlardı.

‘HÜKÜMET İSTİFA’ DENEBİLİR

Hükümet istifa denilebilir… Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman başbakan olduğu dönemde BOP Eşbaşkanı olduğunu söylüyordu. Biz de ona istifa et diyorduk. BOP Eş Başkanı Türkiye’nin Cumhurbaşkanı ya da başbakanı olamaz. Türkiye’nin Anayasası’nda BOP Eş Başkanlığı diye bir kurum yok . Amerika’nın kurumlarından biri. Dolayısıyla hükümete istifa et demek tek başına suç değil bugün de yapılıyor gene suç değil.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER