Nihat Doğan: HDP’den de aday olabilirim

Sanatçı Nihat Doğan 2023’te siyasete gireceğini açıkladı, “MHP nasıl siyaset yapıyorsa bırakın HDP de siyaset yapsın” dedi.

Nihat Doğan: HDP’den de aday olabilirim

Zaman zaman dikkat çeken çıkışlarıyla gündem olan şarkıcı Nihat Doğan 2023 yılında siyasete gireceğini açıkladı.

Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan ‘Haber Bahane’ programının konuk olan Doğan, HDP’den aday olabileceğini “Siyasete girmek için zamanımın geldiğini düşünüyorum. 2023’te aday olacağım. HDP’den de aday olabilirim. Kürtlüğü teslim edecek parti HDP’dir” sözleriyle açıkladı.

‘Ümit Özdağ Toplumu Bölüyor’

Doğan şöyle devam etti: “Türklüğü MHP’nin temsil ettiğine inanıyorsanız HDP’nin de Kürt’ü teslim ettiğine inanıyorum. Ümit Özdağ’ın yaptığı söylemler ve eylemler toplumu bölüyor. Tabi ki de hapse atılsın demiyorum. Fikirlerin sonuna kadar özgürlükçü olması gerektiğini düşünüyorum. Dünyadaki en büyük terörizm bir insanın ana dil hakkının elinden alınmasıdır. Benim ana dilimi elimden alan her türlü insana ‘kahraman’ deniliyor. ‘Kürt, alevi yoktur’ diyen kahraman oluyor.

‘HDP’nin Terörist Olup Olmadiğina Biz Niye Karar Veriyoruz?’

Ben Kürdüm ve Kürtçe konuşmak istiyorum dediğim zaman bölücü oluyorum. Biz bu ülkeyi beraber kurduk, biz Kürdüz, biz varız demenin neyi bölücülük? HDP meşru bir parti. Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bundan 20 sene önce bölücülükle suçlanmak suretiyle şiir okudu diye cezaevine attılar. Kimin terörist olduğuna bırakın da yargı karar versin. Hukuka sonuna kadar inanıyorum. Bu kara günlerden geçeceğimize inanıyorum. Türkiye’nin tamamen anayasal ve hukuk devleti olması gerektiğine inanıyorum. Ben de bu yüzden mücadele ediyorum. HDP’nin terörist olup olmadığına biz niye karar veriyoruz? Bu ülkede yargı var savcılar var. Bırakalım da herkes kendi işini yapsın. Bu ülkede Türkler nasıl siyaset yapıyorsa, MHP nasıl siyaset yapıyorsa bırakın HDP de siyaset yapsın. İktidarlar geçici, yargı kalıcıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER