Kılıçdaroğlu ve Babacan'dan Sancar’a telefon

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı arayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gelişmeler ülkede bir kez daha demokrasi olmadığını göstermiştir” dedi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'da HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı telefonla aradı.

Kılıçdaroğlu ve Babacan'dan Sancar’a telefon

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve parti hakkında kapatma davasının açılması sonrası Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı telefonla aradı.Kılıçdaroğlu görüşmede, “Gelişmeler ülkede bir kez daha demokrasi olmadığını göstermiştir” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’ı telefonla aradı.

HDP Basın Bürosu tarafından yapılan bilgilendirmede görüşmede, halk iradesinin hukuksuz yöntemlerle gasp edilmesinin demokrasiye aykırı olduğu yönünde değerlendirme yapıldı. Görüşmede, bu yöntemin ülkeye zarar verdiği ifade edildi. Babacan’ın ayrıca, “Arkadaşımız, milletvekilimiz Mustafa Yeneroğlu Meclis’te. Biz de sizin yanınızdayız. Bu haksız kararı kuvvetli bir şekilde kınıyoruz” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER