Kılıçdaroğlu ‘operasyona’ destek verdi, HDP tepki gösterdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TSK'nın Irak'ın kuzeyinde başlattığı harekâta destek verdi, HDP tepki gösterdi: Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız? Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu?

Kılıçdaroğlu ‘operasyona’ destek verdi, HDP tepki gösterdi

Türk Silahlı Kuvvetleri pazar gecesi ‘Pençe-Kilit operasyonu’ adını verdiği harekâtla Zap, Metîna ve Avaşîn’e bağlı bölgelerindeki saldırısını yoğunlaştırdı.

Harekâta destek veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından, “Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonunda, dualarımız kahraman ordumuzla birlikte. Allah bu mübarek ayda, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin.” ifadesini kullandı.

HDP KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun TSK’nın Irak’ın kuzeyinde başlattığı ‘Pençe-Kilit operasyonu’na destek vermesine HDP’den eleştiri geldi.

HDP Sözcüsü Ebru Günay Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Mübarek Ramazan ayında kan dökmek, ölümlere sebep olmak yerine yaşatmayı ve çözümü savunmaktır kutsal olan” ifadesini kullandı.

‘KÜRT SORUNUNA ÇÖZÜMÜNÜZ BU MU?’

Günay şunları söyledi: “Erdoğan Kürt düşmanlığı üzerinden tüm muhalefeti hizaya getirmek istiyor. Bu savaş ile tüm yaptıklarına meşruiyet sağlamaya çalışıyor. Muhalefet liderinin verdiği tepkiye bakar mısınız? Sizin Kürt sorununa çözümünüz bu mu? Kürt sorunun çözümü ve Türkiye’nin demokratik geleceği, ölmek ve öldürmekten geçmiyor. Mübarek Ramazan ayında kan dökmek, ölümlere sebeb olmak yerine yaşatmayı ve çözümü savunmaktır kutsal olan.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER