Kılıçdaroğlu: Bu ülkeye demokrasiyi, adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz

Kılıçdaroğlu, altılı masaya yönelik zaman zaman çıkan "kavga oldu" iddialarına yanıt verdi: "Bizim saray merakımız, alışkanlığımız yok. Halkımıza güveniyoruz. Bu ülkeye demokrasiyi ya getireceğiz, ya getireceğiz! Adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz."

Kılıçdaroğlu: Bu ülkeye demokrasiyi, adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, son zamanlarda iktidar kanadından gelen “altılı masada tartışmalar olduğuna” dair iddialara yanıt verdi ve “Zaman zaman söylüyorlar, masada kavga oldu, şu oldu diye. İnanmayın, altı lider Türkiye’ye barışı huzuru getirecek. Çalışan, üreten, gençlerine ve kadınlarına güvenen bir Türkiye inşa edeceğiz. Bizim saray merakımız, alışkanlığımız yok” dedi.

Çankaya Belediyesi Lansmanı’nda açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman söylüyorlar, masada kavga oldu, şu oldu diye. İnanmayın, altı lider Türkiye’ye barışı huzuru getirecek. Çalışan, üreten, gençlerine ve kadınlarına güvenen bir Türkiye inşa edeceğiz. Bizim saray merakımız, alışkanlığımız yok. Halkımıza güveniyoruz. Bu ülkeye demokrasiyi ya getireceğiz, ya getireceğiz! Adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz” ifadelerini kullandı.

‘TÜM ÇİFTÇİLERE ELEKTRİK BEDAVA OLACAK’

Tüm çiftçilere elektriğin bedava olacağını açıklayan Kılıçdaroğlu, “Şanlıurfa’ya gittim, söz verim çiftçilere. Şanlıurfa’daki tüm çiftçilere bedava elektrik vereceğim diye, Konya’ya gittim, onlar da söyledi ‘Sizi seçersek bize de elektriği bedava verir misiniz’ diye. Elbette. Her çiftçiye. Güneş enerjisinden bahsediyorum. Doğa veriyor bunu bize” diye konuştu.

“KARAMSARLIĞA KAPILMAYA HAKKIMIZ YOK’

“Sakın ola ki karamsarlığa kapılmayın. Bizim buna hakkımız yok” ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Biz güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Altı lider bir araya geldik. Önceliğimiz; hak savunmak, eşitlik, adalet. Türkiye’nin Çankaya gibi olması. Siyasetin halka hesap vermesi. Parlamento üzerindeki vesayetin kalkması. Bizim önceliklerimiz önemli.

Zaman zaman söylüyorlar, masada kavga oldu, şu oldu diye. İnanmayın, altı lider Türkiye’ye barışı huzuru getirecek. Çalışan, üreten, gençlerine ve kadınlarına güvenen bir Türkiye inşa edeceğiz. Bizim saray merakımız, alışkanlığımız yok. Halkımıza güveniyoruz. Hepinize güveniyorum. Bütün belediye başkanlarımız çalışıyorlar, Bu ülkeye demokrasiyi ya getireceğiz, ya getireceğiz! Adaleti ya getireceğiz ya getireceğiz!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER