Karamollaoğlu: Yeni konut paketi AKP’nin kaymağını yiyen dar grup için çıkarıldı

Saadet lideri Karamollaoğlu, yeni konut kredisi için "Büyük konut üreticilerinin ellerinde kalan konut stokunu bitirmek için yapılmış ve yine AK Parti iktidarının kaymağını yiyen dar bir gruba yönelik çıkartılmış bir düzenlemedir" dedi.

Karamollaoğlu: Yeni konut paketi AKP’nin kaymağını yiyen dar grup için çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konut almak isteyen vatandaşlara 2 milyon liraya kadar 10 yıl vadeyle yüzde 0,99 faizle kredi verileceğini duyurması sonrası siyasetçilerden tepkiler geliyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Hükümetin açıkladığı paket; orta sınıfın ve düşük gelir gruplarının konut sahibi olması için değil, büyük konut üreticilerinin ellerinde kalan konut stokunu bitirmek için yapılmış ve yine AK Parti iktidarının kaymağını yiyen dar bir gruba yönelik çıkartılmış bir düzenlemedir” dedi.

Twitter’dan paylaşımda bulunan Karamollaoğlu, “Bu düzenleme küçük bir azınlığın faydasına planlanırken; orta sınıfın konut sahibi olmasını ise daha da imkansızlaştıracaktır. Konut fiyatlarındaki şişmeyi düşürmek bir yana, daha şimdiden fiyatların hızlı bir şekilde yükselmesine sebep olunmuştur” ifadelerini kullandı.

‘AKP’NİN YENİ OYUNU’

Yeni paketin AKP’nin yeni bir oyunu olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Eğer konutla ilgili makul ve insanımızı önceleyen bir düzenleme yapılacaksa; bütün maliyetleri standardize edecek, arsa maliyetinden üretim ve yapı maliyetlerinin düşürülmesine kadar birçok hususu regüle eden bir perspektif ile konuyu masaya yatırmak zorunluluğu söz konusudur. Ancak söz konusu paket; sadece ama sadece Ak Parti’nin “yeni ve yeniden” bir oyunudur.

Bu oyun ve hokkabazlık eninde sonunda iktidarın ayaklarına dolanacak; fakat ne yazık ki topluma da maliyeti çok büyük olacaktır. İktidarın yanlış politikalarının sebep olduğu maliyeti daha fazla üstlenmek zorunda değiliz.

Rantı, betonu ve bir avuç insanın menfaatini önceleyen bu iktidarı, artık ev sahibi olmayı hayal bile edemeyen, kirasını dahi ödeyemeyen milyonlarca insanımızla birlikte değiştireceğiz!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER