Karamollaoğlu: Yanlışları İslam kisvesiyle örtmeye kalkarsanız hesabını Allah'a veremezsiniz

İktidarın yanlışlarını İslam kisvesiyle örtmeye çalıştığın söyleyen Karamollaoğlu, "Bazı fetvalarla bunları kapatmaya çalışmak kimseyi kurtarmaz" dedi.

Karamollaoğlu: Yanlışları İslam kisvesiyle örtmeye kalkarsanız hesabını Allah'a veremezsiniz

SAADET Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İktidar, bahane üretme yeri değil icra yeridir. İktidar halkın derdiyle dertlenme yeridir, halkın çektiği sıkıntıyı anlama yeridir" dedi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu. AK Parti iktidarının ekonomi politikalarına tepki gösteren Karamollaoğlu, iktidarın tüm yanlışlarına İslam'ı alet ettiğini belirterek, "Yanlışlarınızı İslam kisvesiyle örtmeye kalkarsanız belki bir kesim insanı kandırırsınız ama bunun hesabını Allah’a veremezsiniz" diyerek tepki gösterdi. 

İktidarın açıkladığı kur korumalı TL vadeli mevduat sistemine yönelik iktidara yakın bazı hocaların 'faiz değil hibe' yönündeki fetvasına da tepki gösteren Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "Cenab-ı Hakk'ı her yanlışlarına ortak olarak gösterme gayreti var ya o Cenabı Hakk'la doğrudan doğruya savaşa girmektir. İslam'da böyle bir şey olmaz. İslam'ı doğru anlamaya, yaşamaya ve anlatmaya mecburuz. Yanlışlarınızı İslam kisvesiyle örtmeye kalkarsanız belki bir kesim insanı kandırırsınız ama bunun hesabını Allah’a veremezsiniz" dedi.

Saadet lideri Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle: 

ALLAH SİZE AKIL FİKİR VERSİN

Her anlamda zorlu bir yılı geride bırakıyoruz. Maalesef 2021, hem dünya genelinde hem de ülkemiz özelinde çok da iyi hatırlayamayacağımız bir yıl olarak tarihe geçti. 2022, 2021'in telafisi olacak güzellikte bereketli bir yıl olur inşallah. Hayat pahalılığı, işsizlik, yüksek enflasyon, geçim sıkıntısı ve tüm bunlara bağlı olarak öngörülemezlik dönemi insanımızın canını yakmaya devam ediyor. Kararlıyız ve inanıyoruz ki ülke olarak Saadet iktidarına kavuşacak ve içine sürüklendiğimiz bugünkü badirelerden süratle kurtulacağız. 2021 enflasyonun, işsizliğin, TL'nin değer kaybının ve hayat pahalılığının arttığı bir yıl oldu. İktidar problemleri çözeceğine, muhalefeti hainler kategorisine iterek suçu üzerinden atmanın gayretine düştü. 20 yıldır iktidardasınız ve problemleri çözemiyorsunuz ama muhalefete kabahat buluyorsunuz. Hakikaten Allah akıl fikir versin size.

FAİZİN SADECE ADI DEĞİŞİR

İçişleri Bakanı diyor ki bizim bu yaptıklarımızı hep Allah yaptırıyor. Allah sana akıl fikir versin. Takdir Cenab-ı Hakk'ın ama be mübarek. İnsan mesuldür insan. İşledikleri kabahati Cenab-ı Allah’a yüklemeye çalışıyorlar. Hasan Sabbah'ın adamları Haşhaşiler de böyle inanıyordu. FETÖ erbabı da böyle düşünüyordu. Çok yakın temasta bulunduğu için belki bakana da biraz bulaştı anlaşılan. Bu yaptıklarıyla İslam'a en büyük zararı veriyorlar. Bu yaptıklarınızı gören bir gençlik bu mantığı görünce İslam'a ısınır mı? Ne hikmetse sınavdan 90’ı geçenler mülakatta 60’ın altına düşüyor. Allah'tan korkun ya. Bu ne duyarsızlık, ne pervasızlık. Bu ülkeyi yönetenlere aklıselim ihsan et, bu yanlıştan dönmelerini nasip et diye Allah’a dua ederiz ama hiçbir zaman o yanlışları tasvip etmeyiz. Çünkü biz Allah'tan korkarız. Cenab-ı Hakk'ın indirdiği kitaba bak orada adaletsizlik göremezsin. Orada bunların yaptığı işlere fetva da bulamazsın. Sen fetvayı örtülü bir tarzda vererek faizi başka bir kelimeyle meşrulaştırmaya kalkarsan o faiz olmaktan çıkmaz. Sadece faizin adını değiştirmiş olursun.

FETVALARLA ÖRTEMEZSİNİZ

Cenab-ı Hakk'ı her yanlışlarına ortak olarak gösterme gayreti var ya o Cenabı Hakk'la doğrudan doğruya savaşa girmektir. İslam'da böyle bir şey olmaz. Müslüman iftira etmez. İsraf etmez, örtmek için yalan söylemez. Merhametlidir. Bütün bu değerli köşeye itip, yapılan her şeyi İslam için yapıyoruz diyeceksiniz. Yok öyle bir şey. Bu telaşlarını örtmüyor. Zam demiyorlar, fiyat güncellemesi diyorlar. Ekonomik kriz değil ekonomik Kurtuluş Savaşı veriyorlar. Ne sarayı be Külliye'de oturuyor... Bazı fetvalarla bunları kapatmaya çalışmak kimseyi kurtarmaz. İslam'ı doğru anlamaya, yaşamaya ve anlatmaya mecburuz. Yanlışlarınızı İslam kisvesiyle örtmeye kalkarsanız belki bir kesim insanı kandırırsınız ama bunun hesabını Allah’a veremezsiniz. 

NE ADALET NE KALKINMA...

İktidar bahane üretme yeri değil, icra yeridir. İktidar halkın derdiyle dertlenme yeridir, halkın çektiği sıkıntıyı anlama yeridir. Asgari ücrete yapılan zam için tarihimizde böyle bir şey olmadı dediler. Anlaşılan hafızaları epeyce zayıflamış çünkü 60 yıl önce değil bu arkadaşlar iktidara gelmeden 5 sene önce Erbakan Hoca yüzde 130 zam verdi. Hakikaten bu işi beceremiyorlar. Allah onların bu yanlış kararlarından milletinizi korusun. Milli Görüş'ün önünü kesmeye çalışanlar, buna güçlerinin yetmeyeceğini anlayınca içimizden AK Parti'yi çıkardılar. Adını da Adalet ve Kalkınma Partisi koydular ama 20 yılda ne adalet ne de kalkınma söz konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2021, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER