Karamollaoğlu: Gün siyasi hesap yapılacak gün değildir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Belediyelerin yardım kampanyalarını, 'devlet içinde devlet oluşturuluyor' mantığı ile engellemek, böylesine önemli bir mücadeleyi siyasi hesaplaşmaya çevirme olarak gözükür. Yardımı sadece ben yaparım, başka kimse yapamaz anlayışı hizmeti değil partizanlığı gösterir” dedi.

Karamollaoğlu: Gün siyasi hesap yapılacak gün değildir

CHP’li büyükşehir belediyelerinin korona virüsü salgınıyla mücadele için başlattığı yardım kampanyalarının izinsiz olduğu gerekçesiyle engellenmesi tartışma yarattı. Bu konunun mevzuat ve siyaset üstü bir konu olduğunu belirten Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Herkes taşın altına elini koymalı, her türlü fedakârlığı yapmalıdır. Derhal bu yanlış adımdan vazgeçilmeli ve bütün enerji bu süreci beraber atlatmak için harcanmalıdır” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediyelerin yardımlarının engellenmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Karamollaoğlu, insanlığın zor bir dönemden geçtiğini belirterek, “Şimdi daha fazla birlik ve beraberliğe, istişare ve diyaloğa ihtiyacımız var. Herkes elini taşın altına koymalı kendi çapı ve sorumluluğu kapsamında milletimize yardımcı olmalıdır” dedi. Karamollaoğlu, “Belediyelerin yardım kampanyalarını, “devlet içinde devlet oluşturuluyor” mantığı ile engellemek, böylesine önemli bir mücadeleyi siyasi hesaplaşmaya çevirme olarak gözükür. Yardımı sadece ben yaparım, başka kimse yapamaz anlayışı hizmeti değil partizanlığı gösterir. Geldiğimiz noktada zor durumda olan milletimize uzanacak her eli, her iyilik çalışmasını kıymetli buluyoruz, ancak vatandaşımızın istediği yere yardım yapmasının engellenmesini ise asla doğru bulmuyoruz. Hayırda yarışmak lazım, yapılanları engellemek değil!” dedi.

‘YANLIŞ ADIMDAN VAZ GEÇİLMELİ’

Bu konunun mevzuat ve siyaset üstü bir konu olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Herkes taşın altına elini koymalı, her türlü fedakârlığı yapmalıdır. Derhal bu yanlış adımdan vazgeçilmeli ve bütün enerji bu süreci beraber atlatmak için harcanmalıdır” dedi.

Karamollaoğlu, “İçinde bulunduğumuz bu ciddi krizde dahi ayrışmayı, kutuplaşmayı körükleyen siyasi hesap sahipleri bilmeli ki bu tavır hem tarih önünde hem de millet vicdanında mahkûm olacaktır. Gün siyasi hesap yapılacak gün değildir!” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER