HDP’den Diyarbakır Mitingi’ne çağrı

HDP’liler 6 Ağustos’da İstasyon Meydanı’nda yapacakları “Çözüm Biz’de Savaşlara ve Sömürüye Hayır” mitingine Sur, Yenişehir ve Bağlar ilçe halkını davet etti.

HDP’den Diyarbakır Mitingi’ne çağrı

Halkların Demokratik Partisi (HDP), 6 Ağustos’ta “Çözüm Biz’de Savaşlara ve Sömürüye Hayır” şiarıyla Diyarbakır İstasyon Meydanı’nda bölge mitingi düzenleyecek. Miting için kolları sıvayan HDP Diyarbakır İl Örgütü, 42 derece sıcaklıkta Yenişehir, Bağlar ve Sur ilçesine bağlı kırsal mahallelerde mitinge katılım yapılması için halkı davet etti.

YENİŞEHİR

HDP Milletvekili İmam Taşçıer ve Yenişehir İlçe Örgütü üyeleri, Özgür Kadın Hareketi (TJA) üyeleri ile birlikte Şehitlik Mahallesi’nde halk ziyareti gerçekleştirdi. Ev ev, esnaf esnaf gezen HDP’liler broşürleri esnafa ve halka uzatarak İstasyton Meydanı’na davet etti.

SUR

HDP’lilerin bir diğer durağı ise Sur’a bağlı Şemamî, Tılık, Ambarê, Derwêşhesên gibi kırsal mahalleleri oldu. HDP Milletvekili Remziye Tosun’a ziyarette Tutuklu Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TUAY-DER) Amed Şubesi ve TJA üyeleri eşlik etti. Ziyarette köylülerle görüşen HDP’liler herkesi İstasyon Meydanı’ndaki mitinge davet etti. Mahallerdeki sorunları aktaran yurttaşlar mitingde yerlerini alacaklarını söyledi. 

BAĞLAR

HDP Bağlar İlçe Örgütü de halkı mitinge davet etti. Bağlar’daki ziyarete HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Milletvekili Hişyar Özsoy, HDP İl ve İlçe Örgütü üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı. Emek Caddesi'nde esnaf ziyaretine başlayan HDP'liler Sakarya Caddesi'nden bugün ki ziyaretlerini sonlandırdı. Halka broşür dağıtan HDP’liler mitingin önemine değindi.  Herkesi İstasyon alanında görmek istediklerini belirten HDP’lilere halk alkışlar ve attıklarını sloganlarla destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2022, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER