HDP, Almanya AB Bakanı Micheal Roth ile görüştü

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, muhalefet üzerindeki baskılar ile AİHM’nin Demirtaş kararını Almanya Federal Hükümeti AB Bakanı Micheal Roth ile görüştü.

HDP, Almanya AB Bakanı Micheal Roth ile görüştü

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Almanya Federal Hükümeti AB Bakanı Micheal Roth ile online bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, HDP Dış İlişkiler Komisyonu’ndan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Feleknas Uca ve Berlin Temsilcisi Leyla İmret de yer aldı.

Görüşmede Buldan ve Sancar, AKP iktidarının başta HDP olmak üzere bütün muhalif kesimlere yönelik yoğun baskılarına dikkat çekti. AİHM Büyük Daire Demirtaş kararının uygulanmasının Türkiye’de demokrasi adına önemli bir dönüm noktası olacağını belirten Buldan ve Sancar, bugün başlayan Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi toplantısından bu yönde görüş çıkması gerektiğini ifade etti.

Almanya Federal Hükümeti AB Bakanı Roth ise Almanya Federal Hükümeti olarak Türkiye’de yaşanan anti demokratik uygulamaları çok yakından takip ettiklerini belirterek, insan hakları ve demokrasi konularında hiçbir şekilde taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER