Gergerlioğlu’na teşekkür etmek isteyen vatandaşa apar topar gözaltı

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun basın açıklamasından sonra teşekkür etmek için yanına gelen bir kişi polis tarafından tartaklanarak gözaltına alındı.

Gergerlioğlu’na teşekkür etmek isteyen vatandaşa apar topar gözaltı

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Ankara’da basın açıklaması yapmasından sonra teşekkür etmek için yanına gelen bir vatandaş, polisler tarafından apar topar gözaltına alındı.

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden sonra tutuklanan askeri öğrenciler ve kursiyer teğmenlerin aileleri Ankara Kızılay’da bir basın açıklaması yapmak istedi.

‘BU SESSİZLİĞİ BOZUN’

Polisin müdahale ettiği eylemin ardından HDP’li Gergerlioğlu, öğrencilerin emirlere uymak dışında bir şey yapmadığını söyledi. Gergerlioğlu, “Herkes bu çocukların suçsuz olduğunu biliyor. Artık Anadolu halkı bu zulmü duyun. Bu sessizliği bozun. Neden sesini çıkarmıyorsun. Sadece bu anneler mi çıkacak konuşlacak? Ankara Sakarya Caddesinden haykırıyorum! Hak mı bu!” dedi.

‘AİLELERİN DE HAYATLARINI KARARTTILAR’

Sözlerine devam eden Gergerlioğlu, “Darbe niyetleri olmadığı mahkemede de apaçık ortaya konmuştur. 6 yıldır içerdeler, müebbet gibi ağır cezalara çarptırıldılar ve hayatları karartıldı. Sadece onların değil, Anadolu’nun dört bir yanından gelen ailelerin de hayatlarını kararttılar.” şeklinde konuştu.

‘İŞTE GÖRÜYORSUNUZ, YAZIKLAR OLSUN’

Basın açıklamasının ardından Gergerlioğlu’nun yanına gelerek teşekkür etmek isteyen ve elini öpmek isteyen bir Harbiyeli öğrencinin babasını polis engelledi. derdini anlatmaya çalışan bir askeri öğrencinin babasını polis engelledi. Öğrenci babasınının tartaklanarak gözaltına alınmasına tepki gösteren Gergerlioğlu ise,  “İşte görüyorsunuz, şu muameleyi görüyorsunuz yazıklar olsun. Polisin yaptığı şu muameleye bakın. Vatandaş gelmiş derdini söylemeye çalışırken polis tarafından engelleniyor… Güya Anayasa var hukuk var. Vekille konuşmak isteyen vatandaşı gözaltına alıyorlar. Polisin yaptığı şu muameleye bakın yazıklar olsun.” ifadelerini kullandı.

SOYLU’YA: VATANDAŞI İTTİRİP KAKTIRAMAZSINIZ

Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu etiketleyerek bir paylaşım yapan Gergerlioğlu, “Vatandaşı ittirip kaktıramazsınız. Ben bu acılı insanların vekiliyim! Bu insanlar çok dertli insanlar! Seslerini sonuna kadar duyuracaklar biz de sonuna kadar yanlarında olacağız! Ortada büyük bir zulüm var!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER