Erdoğan’dan 128 milyar dolar açıklaması

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, daha önce “Dolara karşı mücadele kullanıldı” dediği 128 milyar dolarlık rezerve ilişkin bu kez de, "Şu kadar para nerede' diyorlar, o kadar paranın hepsi Merkez Bankası'nda, kaybolan bir şey yok" dedi.

Erdoğan’dan 128 milyar dolar açıklaması

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Nükleer enerji üzerine konuşan Erdoğan, “Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin 'Üçüncü Blok Temel Atma Töreni'ne iştirak edeceğiz. Türkiye gerçekleştirdiği enerji yatırımlarıyla bu alanda dünyada en büyük atımları yapan ülkelerdendir. Enerji üretebilecek tüm imkânlarımızda istifade ediyoruz.  Dünyanın gelişmiş ülkelerinin tamamının çok uzun zamandır faydalandığı nükleer güç santrallerinin ülkemize gelişi her nedense sürekli engellenmiştir” dedi.

Muhalefetin “damat nerde” sorularına karşı Erdoğan, “CHP zihniyeti mensupları tweet yarışındılar, 'damat da damat'. Damat kadar başınıza taş düşsün” ifadesini kullandı.

128 MİLYAR DOLAR AÇIKLAMASI

Erdoğan, muhalefetin ısrarla sorduğu ve daha önce “dolara karşı mücadelede kullanıldı” açıklaması yaptığı 128 milyar dolara ilişkin, şöyle konuştu: “Sayın Berat Bey attığı adımları CHP zihniyetinin geçmişinde görmek mümkün mü? Tutturmuşlar, 'Şu kadar para nerede'. O kadar paranın hepsi bu milletin hazinesinde ve Merkez Bankası'nda. Kaybolan bir şey yok. Kayıp varsa sizdedir. Sizin o kayıp yıllar dediğiniz yıllar var ya... Orada... Sözcünüz Hazine'de çantacı gibi dolanırdı. Bu ülkenin ne Hazine'sini ne de Merkez Bankası'nı güçlendirmediler. Şu anda da hamdolsun döviz rezervimiz kendini toparlamaya başladı. Bizim ne sismik ne sondaj gemimiz yoktu. ama şimdi mevcut Enerji Bakanımız Berat Bey'in yardımcısıydı. Berat Bey'in görevde olduğu zamanda 2 sondaj, 3 sismik araştırma gemisi aldık. Bir sondaj gemisi daha alıyoruz. Filomuz belki de dünyada en güçlü filolardan biri haline geliyor. İstersem ben bunları kiralarım. Bunlar çok ciddi miktarlarla kiralanıyor. Türkiye eşlini açan değil el veren konumundadır. Ey o tweeti atanlar damat diye dalga geçtiğiniz Berat Bey'in döneminde o adımlar atıldı.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER