Erdoğan Rize’de İkizdereli köylüleri hedef aldı

Rize’nin İkizdere ilçesinde tünel ve yol açılışına katılan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçede yapılmak istenen taş ocağına karşı mücadele eden köylüleri hedef aldı.

Erdoğan Rize’de İkizdereli köylüleri hedef aldı

Rize’de İyidere-İkizdere Yolu ve Tünelleri Açılış Töreni’nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İkizdere’de taş ocağına karşı direnen köylüleri hedef aldı. İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi'nde Cengiz İnşaat tarafından yapımı süren ve bölge halkının tepkisini çeken taş ocağına sahip çıkan Erdoğan, konuya ilişkin sosyalist ve komünistleri suçladı.

Erdoğan İkizdere köylüleri hakkında "Şimdi biz İkizdere'de lojistik tesislerini yapıyoruz. Bunlar çıkıyor Ankara'dan geliyor, bizim bu lojistik tesisin yapımını durdurmak için gayret sarf ediyorlar. Türkiye'nin değişik yerlerinden ne kadar sol varsa, komünist varsa, alıp buraya geliyorlar. Neymiş bizim önümüzü kesecekler. Siz bu milletin önünü kesemezsiniz. Kesemeyeceksiniz. Bu tesisleri yapacağız. Bu yolları yapacağız. Sizin gücünüz bunların önünü kesmeye yetmez” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasının devamında şunları belirtti: “Son dönemde Karadeniz sahili boyunca Giresun, Rize, Artvin, Kastamonu ve Sinop'ta sel felaketinin yol açtığı hasarları kısa sürede ortadan kaldırdık. Kastamonu ve Sinop'ta inşallah bir yıla kadar tüm bu çalışmaları tamamlamış olacağız. Avrupa'da sel felaketlerinin üzerinden aylar geçmesine rağmen hala hiçbir altyapının çalışmadığının haberlerini sizler de televizyonlarda izliyoruz. Biz, felaketin ardından üç beş güne kalmadan insanımıza her türlü desteği sağlıyoruz. Bartın'da felaket, oradayız. Kastamonu'da felaket, oradayız. Antalya'da yangın, oradayız. Muğla'da yangın, oradayız. Durmak yok, yola devam dedik. Türkiye'nin son 7-8 yılı toplumsal kargaşa çıkarma denemeleriyle, siyasi ve ekonomik kumpaslarla, darbe girişimleriyle, son dönemde de salgınla ve tabi afetle geçti. Tüm bu sıkıntıları milletimizle verdiğimiz mücadeleyle geride bıraktık. Bir şeye özellikle dikkat ettik. Şartlar ne olursa olsun ülkemizin demokratik ve ekonomik kalkınmasının hep yukarı yönlü olması için var gücümüzle çalıştık.”

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER