Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Randevu verilmeyen yere gidilmez

Siirt'teki açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e giderek görüşme yapmak istemesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Randevu verilmeyen yere gidilmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te toplu açılış töreninde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜİK ziyaretini eleştiren Erdoğan, "Ana muhalefetin başında bir zat var. Bu zat TCMB'den randevu istiyor. TCMB veriyor. Gidiyorlar, brifing aldıktan sonra TCMB'nin aleyhinde konuşmaya başlıyor. Hani bağımsız değildi, bak sana randevu verdiler. Dün evvelsi gün de randevu filan almadan TÜİK'e gitmek istedi. TÜİK de buna randevu vermedi. Gittiler TÜİK'in önünde bir genel başkan gösteri yapıyor. İnsan utanır utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamaroğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil. Bundan böyle devlet kurumlarına randevusuz gidilemeyeceğini öğren" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

75 KALEM ESER VE HİZMETİ AÇIYORUZ

Okuduğum şiir yüzünden hapse atarak siyasi hayatıma son vermeye çalıştılar. Başlangıcı tekrar Siirt'te yaptık. Biz de başbakan olarak cumhurbaşkanı olarak her alanda Siirt'in gelişmesi büyümesi için ne gerekiyorsa yaptık. Siirt'e kazandırdığımız toplam yatırım bedeli 2,5 milyar lirayı geçen 75 kalem eser ve hizmetin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz. Çinko Üretim Tesisi, 102 milyon dolarlık yatırım bedeli ile şehrimiz ve ülkemiz için önemli bir yatırım. 20 yıl öncesine gidelim. Ne havaalanı, ne havaalanından buraya böyle bir yol var mıydı? Üniversitemiz var mıydı? Şimdi maşallah yolumuz çift gidiş çift geliş gayet güzel. Yılda 50 bin ton üretimle başlayıp ilave yatırımlarla önce 120 bin sonra 250 bin ton kapasiteye çıkacak bu tesis şehrimize yapılan en büyük sanayi yatırımıdır.

BAK SANA RANDEVU VERDİLER

Ana muhalefetin başında bir zat var. Bu zat TCMB'den randevu istiyor. TCMB veriyor. Gidiyorlar, brifing aldıktan sonra TCMB'nin aleyhinde konuşmaya başlıyor. Hani bağımsız değildi, bak sana randevu verdiler. Dün evvelsi gün de randevu filan almadan TÜİK'e gitmek istedi. TÜİK de buna randevu vermedi. Gittiler TÜİK'in önünde bir genel başkan gösteri yapıyor. İnsan utanır utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamaroğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil. Bundan böyle devlet kurumlarına randevusuz gidilemeyeceğini öğren.

MERSİN'DE BU KADAR KALABALIK TOPLAYAMADI

Ne oldu randevu vermediler ve randevusuz olarak gidip kapıda gösteri yaptı. Bay Kemal bundan sonra da devletin kurumlarına böyle randevusuz gidilemeyeceğini öğren. Terör örgütleriyle omuz omuza gidebilirsin onlara randevusuz da gidebilirsin fakat devletin kurumları ciddidir. Oralara rastgele öyle gidemezsin ve gidemeyeceksin de. Siyaset er meydanında yürütülür. Bugün Mersin'deydi. Mersin'de bu kadar kalabalık toplayamadı. Mersin'i bu kadar dolduramadılar. İşte bak burası Siirt. 'Daha büyük meydan verilse orayı doldururduk' diyor. Sen ilk önce orayı doldur. Resmi rakamlar elimizde. Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Bırak kamu kurumlarını basıp memurları tehdit etmeyi, siyaset meydanında çık karşımıza. Siyasette bu zat aslında bizim sikletimiz değil. Genel Başkan olduğu günden beri tek bir seçimi bile kazanamayarak bunu ortaya koydu. Çıkmış bugün Erdoğan'a oy veren gayri millidir diyor. Erdoğan'a bu milletin yüzde 52'si oy verdi. Sen kimsin? Adama 'Hadi oradan' derler.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER