Erdoğan'ın mikrofon verdiği çocuk Kılıçdaroğlu'na hakaret etti

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon'daki konuşmasının ardından mikrofon verdiği çocuk Erdoğan'a oy verilmesini istedi: "Bay Kemal kim? O hain hain. En iyi adam burada, oyunuzu ona verin." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Trabzon'da katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmanın ardından kürsüye 10 yaşlarındaki bir çocuğu çıkardı.

Oyuncak hediye edilen çocuk kürsüde mikrofonu istedi ve "Bay Kemal" dediği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için "Hain" ifadesini kullandı. Erdoğan'a oy verilmesini isteyen çocuk "Cumhurbaşkanı amcam, en iyi adam" dedi.

Erdoğan ve beraberindekiler çocuğun konuşmasını gülümseyerek izledi. Erdoğan daha sonra çocukla sohbet etti. Erdoğan'ın "Sen şimdi Trabzon'da oynuyor musun?" diye sorduğu çocuk, Erdoğan'a Trabzonspor altyapısında forma giydiğini ve defansta oynadığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Twitter'dan yaptığı açıklamada Erdoğan'ı kınadı: "Çocukları kirli siyasetinize alet etmeyin, onları bölmeyin, Türkiye’nin evlatlarını artık rahat bırakın. Kınıyoruz!"

CHP'li Sezgin Tanrıkulu, yaşanan olaya şöyle tepki gösterdi: "Kindarlığı ve nefret söylemini çocuklara aşılayan, kürsüye çıkartıp ‘Bay Kemal hain, hain’ söyleten zihniyetinize de siyasetinize de lanet olsun.

CHP'li Ali Mahir Başarır ise "Bir çocuğa mikrofon vererek kendi kullandığı “Bay Kemal” diye başlayan nefret söylemlerini dile getirmesini gülücüklerle karşılamak en hafif tabiri ile acizliktir! Bu siyaset değil! Siyaset hiç bu kadar dip seviyede olmamıştı! Erdoğan bunu da başardı" ifadesini kullandı. 

BELEDİYELERİ HEDEF ALDI 

Muhalefetin belediyelerde “teröristlere” iş verdiği iddiasını yineleyen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yolsuzluk yapıldığına dair beyanlarına da yanıt verdi.

Muhalefet partili belediyeleri hedef alan Erdoğan, “En kritik yerleri PKK’sından FETÖ’süne kadar altın tepside maalesef belediye makamında iş verdiler. 44 bin işçiyi belediyeden atıp onların yerine teröristleri doldurdular. Ülkelerini her fırsatta bunlar yabancılara şikayet etmediler mi? Yarın ülkenin başına geçseler yine aynısını yapacaklar Batı’dan talimat alacaklar. Çünkü bunların sadece sözleri değil hayatları da yalan” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN İDDİALARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı yolsuzluk belgesine dair de Erdoğan, şunları söyledi: “Bay Kemal yalanı bunlardan öğrendi. Geçen akşam yine çıkmış benim televizyon programım var. Aynı saatte o da kendi özelinden açıklama yapıyor. Bir ihale yapmışız, bu ihalede de 5’li çete diyor müteahhit firmalara. Bu firmalara 3 kat fazlasına verdiğimizi söylüyor. Ben ihalelere imza atmam. Bay Kemal yalancılığını ispat etti. Ulaştırma Bakanımız Adil Bey’e 'Çık ve bunun dersini ver' dedim. Adil kardeşim çıktı televizyonda buna güzel bir ders verdi. Çünkü adamın hayatı yalan. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bunun yatsıya kadar bile yanmadı. Cambaz. Hayatı yalan. Benim milletim bu adamın yalanlarına prim vermeyecek. Açtığım davaların hepsini kazanıyorum. Eğer böyle olmasaydı, yüzlerine karşı her türlü hakaretleri edenleri zoraki baş tacı etmezlerdi.”

Erdoğan’ın kürsüye çıkartarak yönlendirdiği bir çocuk, Kılıçdaroğlu’na “hain” diyerek, Erdoğan’a oy verilmesi gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 23:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER