Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sizin zamanınızda sadece mum vardı, gaz lambası vardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TUGİK Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi: 'Yerli ve milli enerji oranını artırmasaydık, bugün bulunduğumuz yerde olamazdık.'

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Sizin zamanınızda sadece mum vardı, gaz lambası vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “20 Aralık bir kırılma noktasıdır. Faiz konusundaki dayatmaları etkisiz hale getirdik. Yüksek enflasyon sarmalını da inşallah her geçen ay azaltarak bir süre sonra tamamen bertaraf edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu’nun (TÜGİK) genel kurulunda konuştu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

“HAYALİ OLMAYANIN HEDEFİ, HEDEFİ OLMAYANIN ROTASI OLMAZ”

''Türkiye'yi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla ile büyütme mücadelemize en büyük desteği veren kuruluşlardan biri de TÜGİK'tir. Sizlerle birlikte daha ülkemize kazandıracak çok eserimiz var. Hayali olmayanın hedefi olmaz, hedefi olmayanın da rotası olmaz. Eğitimde derslik sayımızı 607 bine çıkarmasaydık, öğretmen sayımızı güçlendirmeseydik, üniversite sayısını 76'dan 207'ye yükseltmeseydik bugün bulunduğumuz yerde olmazdık. Türkiye'yi tamamen kendi modeliyle, kendi gücüyle, kendi programıyla dünyanın en büyük en 10 ekonomisi arasına sokacak atılımın içindeyiz. 2023'ün eşiğindeyiz ve Türkiye'nin dünyanın önde gelen üretim ve ihracat merkezlerinden biri haline dönüşme sürecini yaşıyoruz.

“YAKINDA 2. NÜKLEER ENERJİ SANTRALİ DE GELİYOR”

Eğer arzu ediyorsan, Akkuyu uzak değil, Akkuyu'ya gidersin, bizim nükleer enerji santrali ne durumdaymış yerinde görürsün. Bak Bay Kemal, yakında ikinci nükleer enerji santrali de geliyor. Biz durmuyoruz, biz çalışıyoruz. Sizin hayatınızda mum vardı, gaz lambası vardı. Bunlar ya en pahalı enerjinin olmayan enerji olduğunu bilmeyecek kadar cahiller ya da kafaları ve kalpleri başka yerlere bağlı. Enerji yatırımlarımızı sabote edenlere, ‘Yapmayın, bu millet, bu iş dünyası sizi çarpar’ diyoruz. Bir lüks otelden geceliği 100 bin lira olmak suretiyle yapacağınız yayınlara bu millet aldanmaz, bu millet bunlara kanmaz.

“YÜKSEK ENFLASYON SARMALINI BİR SÜRE SONRA TAMAMEN BERTARAF EDECEĞİZ”

20 Aralık bir kırılma noktasıdır. Faiz konusundaki dayatmaları etkisiz hale getirdik. Yüksek enflasyon sarmalını da inşallah her geçen ay azaltarak bir süre sonra tamamen bertaraf edeceğiz. Geçtiğimiz yılı 225 milyar doları aşan, tarihimizin en yüksek ihracatıyla, 500 milyar doları bulan dış ticaret hacmiyle kapattık. Ocak ayı ihracatımız yüzde 17 artışla 17,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.''

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2022, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER