Erdoğan'a sordu: 15 Temmuz paralarını da mı götürdün?

POLİTİKA-CHP lideri Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz'da yaşamını yitirenler için toplanan paraların akıbetini sordu.

Erdoğan'a sordu: 15 Temmuz paralarını da mı götürdün?
banner537

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 15 Temmuz'da yaşamını yitirenler için toplanan paraların akıbetini soran Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz şehitleri için para toplandı. Ne oldu bu para? Niye şehit yakınlarına verilimiyor? Ne oldu bu para sevgili Erdoğan, bunu da mı götürdün sen?" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Anne yüreğini biliriz, annelerin çocuklarını askere gönderirken eline kına yaktığını biliriz. Oğlu askerdeyken yüreğinin pır pır çırpındığını biliriz. Anne çocuğu için her türlü fedakarlığı yapar. Annelere hep borçluyuz. O nedenle annelerin hakkı ödenmez. O nedenle sevgili peygamberimiz cennet annelerin ayağının altında demiştir. Şehit olan askerlerimiz için bu girişi yaptık. Tunceli'nin Nazimiye ilçesinde iki askerimiz donarak şehit oldu. Şehidin babası ile konuştuğumda zaten vekilimiz ailenin yanındaydı. Hiç kimse aramamış. Mezarlıklar müdürü arıyor oğlunuzun mezarını hazırladık diye.

SEVGİLİ ERDOĞAN BEN ÇOK ŞEY ANLARIM

Dumlupınar'da yaptığım konuşmada 21. YY'dayız, nasıl olur da iki askerimiz donarak şehit olur dedim. Yanlış mı söylüyorum? 'Sen şehadetten ne anlarsın' diyor sevgili Erdoğan, ben çok şey anlarım. Bu ülke için hayatını verenlerin hangi koşullarda askerlik yaptığını çok iyi bilirim.

Senin gitmediğin yerlere gittim ben, -40 derecede nöbet tutan askerlerimizin yanında oldum ben ve senin bilmediğin bir şeyi yaptım ben, bu ülkenin askerini, formasını benim oğlum giydi. Ya senin oğlun ne yaptı? Ben ve benim partim şehitler arasında ayrım yapmaz. Şehit görüşü ne olursa olsun, dili ne olursa olsun bu ülke için hayatını verdiyse bizim başımızın üzerinde yeri vardır. Sen şehitler arasında ayrım yaptın. Ayrımı sonlandırmak için biz yasa teklifi verdik, siz reddettiniz. Yine hazırlayıp getiriyoruz.

"BUNU DA MI SEN GÖTÜRDÜN" 

15 Temmuz şehitleri için para toplandı. Ne oldu bu para? Niye şehit yakınlarına verilimİyor? Ne oldu bu para sevgili Erdoğan, bunu da mı götürdün sen?

Bak ben şehitlerin hakkını ve hukukunu savunuyorum. Ne oldu bu para 15 Temmuz'dan bu yana ne oldu bu para? Niye vermiyorsun?

"SEN EN DİPLERDESİN"

Bir uyku tulumu da veremediniz mi bu askerlerimize! Kalkmış benim dedem de dondu. Kardeşim 21. YY'dayız, elin oğlu -40 derecede denize giriyor, kutuplara gidiyor. Ya ekim ayındayız ben buna isyan ediyorum. O şehitlerin hakkını ve hukukunu ararken ben suçlanıyorum. Ağrıma giden bu. Bana hak vereceğine kalkıp zeytinyağı gibi üste çıkıyorsun. Sen en diplerdesin.

REFERANDUM ÇAĞRISI

Emeklilikte yaşa takılanlar 'hakkımız elimizden alındı, bize teslim edin' diyor. Bu teklifin yıllık maliyeti 750 milyar liradır diyor. Tamamen uydurma. 'Biz ekonomik kurtuluş savaşı verdiğimiz dönemde böyle bir yükü halkın sırtına bindirebilir miyim' diye soruyor. Sor millete, referandum yap sor millete.

Hak arayan vatandaşa 'türedi' diyor. Nasıl der? Bu insan ya. Sen 46 yaşında emekli oluyorsun, bu da ben de emekli olayım diyor. Kendi vatandaşına 'türedi' diyen tek kişi var; o da Erdoğan'dır. Sen hem 46 yaşında emekli olacaksın, hem Cumhurbaşkanlığı, hem emekli aylığı alacaksın, bu da yetmiyor, 2019'da maaşına yüzde 26 zam yapacaksın. Hani ekonomik savaştaydık?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER