DEVA'dan Bahçeli'ye yanıt: Sorumluluktan kaçamazsınız siz de sorumlusunuz

DEVA Partisi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Babacan'ı hedef alan ifadelerine yanıt verdi.

DEVA'dan Bahçeli'ye yanıt: Sorumluluktan kaçamazsınız siz de sorumlusunuz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partilerini hedef alan açıklamalarına yanıt veren DEVA Partisi, "Sorumluluktan kaçamazsınız. Siz de sorumlusunuz" dedi.

Deva Partisi, MHP lideri Bahçeli'nin "Babacan’ı ise uyarıyorum. Böyle giderse tarihin ve milletin hışmından asla kurtulamaz" ifadelerine yanıt verdi.

Babacan'ın açıklamalarının 'çarpıtıldığını' kaydeden DEVA Partisi, "Bugün partimize ve genel başkanımıza hakaret eden, tehditler savuran bu kişiye bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: Sorumluluktan kaçamazsınız. Ülkenin çeteler tarafından yönetilmesinden, siyasal şiddetin hayatımıza girmesinden, akan gözyaşlarından, yargının siyasallaşmasından, açlıktan, yoksulluktan, enflasyondan siz de sorumlusunuz" ifadelerini kullandı.

'KÜÇÜK ORTAK'

DEVA Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Ülkemizi derin bir yönetim krizine sokan ve günbegün fakirleştiren Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi sayesinde iktidar gücünü kullanabilen küçük ortak, gerçekte Meclisimizin dördüncü partisinin başındadır.

İktidar yetkisini büyük ortaktan devşiren bu partinin başkanı, geçmişte olduğu gibi, memleketin hayrına çalışmamaya istikrarlı bir şekilde devam etmektedir.

'SİZ DE SORUMLUSUNUZ'

Bugün partimize ve genel başkanımıza hakaret eden, tehditler savuran bu kişiye bir kez daha hatırlatmak istiyoruz: Sorumluluktan kaçamazsınız. Tıpkı 2001’de olduğu gibi yine iktidar ortağısınız. Ülkenin çeteler tarafından yönetilmesinden, siyasal şiddetin hayatımıza girmesinden, akan gözyaşlarından, yargının siyasallaşmasından, açlıktan, yoksulluktan, enflasyondan siz de sorumlusunuz. 

DEVA Partisi’nin tarihimize ve milletimize olan borcu; özgürlüklerin doyasıya yaşandığı, refahın ve hukukun tesis edildiği yeni bir sistem inşa etmektir. Bu yoldaki ödevimiz hem yönetim sistemini hem de yöneten zihniyeti değiştirmektir. Biz, sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın iktidara kayyum gibi yerleşen ortağın konforunu kaçırmasına şaşırmıyoruz.

NE OLMUŞTU?

DW Türkçe'den Nevşin Mengü'ye konuk olan Babacan, şu an 'uygun iklimin' olmadığını, ileride "zemin ve şartlar daha uygun olduğunda" Anayasa'nın ilk dört maddesi üzerinde de konuşulabileceğini söyledi. Babacan'ın bu açıklaması sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Babacan, daha sonra yaptığı açıklamada “Bizim için cumhuriyetin temel ilkeleri vazgeçilmezdir” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli de partisinin grup toplantısında Babacan'ın bu ifadelerini hedef alarak, "Bu kimliği tahrip etmeyi hayal etmeyi aklından geçirenler ya HDP’ye kapak atsınlar ya PKK’nın dağ kadrosuna katılsınlar ya da Pensilvanya’da soluğu alsınlar İlk dört maddeyi tartışacak babayiğit henüz doğmadı. Tartışmaya hazırlanan buna meyleden Babacan’ı ise uyarıyorum. Böyle giderse tarihin ve milletin hışmından asla kurtulamaz" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER