DBP: Saldırganları tanıyoruz, korkmuyoruz

DBP Genel Merkezi, HDP Marmaris İlçe Örgütü'ne yönelik saldırıyı kınayarak “Saldırganları tanıdığımızı ve katillerden korkmadığımızı bir kez daha haykırıyoruz" dedi.

DBP: Saldırganları tanıyoruz, korkmuyoruz

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Marmaris İlçe Örgütü binasına silahlı saldırıda bulunmasına ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ulus devlet ve tekçi anlayışa dayanmasından kaynaklı yüzyıldır demokratik siyasetten yana tavır alanların saldırılar ile susturulmak istendiği ifade edilen açıklamada, “Şiddet sarmalı ve ırkçı politikalar demokratik siyasetin önünü tıkamış, şiddeti körüklemiştir. Bu politikalar sonucunda demokratik siyaset yürütmek isteyen partiler, kişiler, sivil toplum örgütleri ve dernekleri engellenmiş, bunlara yönelik saldırılar geliştirilmiştir. Bu saldırılar son dönemde katlanarak artmıştır. Bu saldırılar sonucunda Halkların Demokratik Partisi’nin binaları kundaklanmış, çalışanları tehdit edilmiştir. Yüz binlerce çalışanı gözaltına alınıp işkenceden geçirilmiş, on binlercesi tutuklanmıştır” denildi. 

FAİLLLER YARGILANSIN

İzmir'de yaşanan saldırıda Deniz Poyraz'ın katledildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, “Bu saldırıları aydınlatmayan iktidar, bu saldırıların arkasındaki gerçek gücün kendisinin olduğunu saldırganlara yönelik koruyucu tavırlarında göstermiştir. Deniz Poyraz yoldaşımızın katledilmesinin ardından şimdi de Marmaris HDP ilçe binasına silahlı saldırı asıl faillerin kimler olduğunu bizlere göstermiştir. Bizlerde katilleri, saldırganları tanıdığımızı ve katillerden korkmadığımızı bir kez daha haykırıyoruz. Bu saldırılar bizleri demokrasi mücadelesinden uzaklaştırmayacağı gibi daha da güçlü bağlarla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Marmaris ilçe örgütüne yapılan bu saldırıyı kınıyor, faillerin bir an önce yargı karşısına çıkarılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER