Davutoğlu: Esselamü aleyküm der Anadolu'yu ayağa kaldırırım

POLİTİKA-Siyasi Partiler Kanunu'nda değişiklik yapılacağı iddiasına tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "İnsanların iradesiyle tercih yapması engelleniyor. Anadolu’ya çıkarım ve sadece ‘Esselamü aleyküm’ derim, bütün Anadolu’yu ayağa kaldırırım. Kimse engel olamaz” dedi.

Davutoğlu: Esselamü aleyküm der Anadolu'yu ayağa kaldırırım
banner537

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’yi sert eleştirerek, “Yüzde 50 artı biri aldıkları zaman yüzde 49’u milletin dışında sayan, kendilerinden farklı düşünen herkese hain yaftası vuran, dışlayıcı ve otoriter bir anlayışın temsilcisi oldular” diye konuştu.

Davutoğlu, memleketi Konya'da partisinin Meram ve Karatay ilçe kongrelerine katıldı. Davutoğlu AKP’ye “Yüzde 50 artı biri aldıkları zaman yüzde 49’u milletin dışında sayan, kendilerinden farklı düşünen herkese hain yaftası vuran, dışlayıcı ve otoriter bir anlayışın temsilcisi oldular” dedi.

Davuoğlu’nun konuşmalarından satır başları şöyle:

“Kendinize çekidüzen verin diye çağrı yaptığımızda her zaman Hazreti Ömer'in ahlakından bahsedenler, Hazreti Ömer'in bir Cuma hutbesinde kendisine kılıç çekerek hesap soran sahabeye gösterdiği sabrı göstermediler. Cevap vermediler, hesap vermediler, biz haklıyız diyemediler. Şunu dediler: Çıkın bu partinin dışına deyip bizi ihraç ettiler ve demokrasi tarihimizde ilk defa bir parti genel başkanını sadece hakkı söylediği ve sadece yeni bir hale davet ettiği için ihraç istemiyle disipline gönderdiler.”

“Onlar bizi susturmaya çalışsalar, medya ambargosu uygulasalar, biz sadece halkın karşısına geçip selam veririz. Hani Arakanlılara ‘Selamun Aleyküm' demiştim ya ve binlerce Arakanlı ‘Aleyküm Selam' demişti ya, Anadolu'ya çıkarım ve sadece ‘Esselamun Aleyküm' derim bütün Anadolu'yu ayağa kaldırırım. Kimse engel olamaz. Bir sefer söylemiştim, tekrar söylüyorum. Biz davayı terk etmedik. Biz davayı terk edenleri terk ettik.  Davanın değerlerini ayaklar altına alanları terk ettik. Dava diye diye yandaşlarını zengin edenleri, akrabalarını makam sahibi yapanları terk ettik.”

“Hangi dini inanıştan, hangi siyasi görüşten, hangi etnik kökenden, hangi mezhebi anlayıştan, hangi ideolojiden olursa olsun 83 milyonu kuşatan bir partiyiz.  Onlar ise; Yüzde 50 artı biri aldıkları zaman yüzde 49'u milletin dışında sayan, kendilerinden farklı düşünen herkese hain yaftası vuran, dışlayıcı ve otoriter bir anlayışın temsilcisi oldular.  Biz bugün Gelecek Partililer olarak Türkiye'nin her yerine gideriz. Her bölgede örgütleniyoruz. Hiç öyle anketlere falan bakmayın.”

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2020, 20:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER