CHP’li vekilden iktidara Garê tepkisi: Nara atmayın, hesap verin

CHP’li vekil Murat Bakan, alıkonulan asker, polis ve MİT mensupları için Meclis’e verdiği soru önergelerine yanıt verilmediğini belirterek, “Boş naraları bir kenara bırakın da yıllardır niçin hiçbir şey yapmadınız bunun hesabını verin!” tepkisinde bulundu.

CHP’li vekilden iktidara Garê tepkisi: Nara atmayın, hesap verin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Murat Bakan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) operasyonu sonucu Garê’de alıkonulan 13 asker, polis ve MİT mensubunun yaşamını yitirmesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bakan, 2016 yılından bu yana alıkonulan asker ve polislerle ilgili biri 4 gün önce olmak üzere Meclis’e 6 soru önergesi verdiğini belirterek, "Boş naraları bir kenara bırakın da yıllardır niçin hiçbir şey yapmadınız bunun hesabını verin! Yıllardır ailelerle birlikte bağırıyoruz. Neredeydiniz?" diye sordu.

BU HAFTA SORULDU

CHP’li vekil, daha bu hafta başında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde “Aradan yıllar geçmesine rağmen kaçırılan asker ve polisler neden kurtulamamış, neden aileleriyle kavuşamamışlardır?" diye sorduğunu kaydetti.

Açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: “Bu çocukların ailelerinin hepsini tanıyorum. Sağ salim yurtlarına, evlerine dönsünler, ailelerine kavuşsunlar diye yıllardır mücadele ediyorum. Semih Özbey'in babasıyla defalarca görüştük... Böyle sonuçlanmamalıydı. İçim yanıyor, yüreğim kan ağlıyor."

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER