Buldan: Ne mahkemeleriniz, ne de SADAT’larınız sizi kurtarmaya yetmeyecek

AKP'nin 'siyaseten yaşadığı erimeyi yargı gücüyle durdurmaya çalıştığını' söyleyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Uçan kuştan korktuğunuzu biliyoruz ama nafile. Ne yaparsanız yapın, gideceksiniz Ne siyasi mahkemeleriniz, ne SADAT'larınız ne kumpaslarınız sizi kurtarmaya yetmeyecek" dedi.

Buldan: Ne mahkemeleriniz, ne de SADAT’larınız sizi kurtarmaya yetmeyecek

Partisinin haftalık TBMM Meclis grubu toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AKP hükümetinin “gidici” olduğunu savundu. Buldan, “Ne siyasi mahkemeleriniz ne de SADAT’larınız sizi kurtarmaya yetmeyecek” dedi.

5,5 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın muhalefete “tek ittifakta buluşmadan da asgari demokratik müştereklerde buluşulabileceği” çağrısını yapmasının ardından benzer bir çıkış HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’dan da geldi.

‘BÜYÜK DEĞİŞİM İÇİN BÜYÜK YÜRÜME ZAMANI’

“Siyasal muhalefetin yol ayrımında” olduğunu söyleyen Buldan, “Zaman; cesarette, ortak demokrasi hedefinde ve ilkelerde buluşma zamanıdır. Büyük değişimi başarmak için büyük yürüme zamanıdır. Halka her alanda dibi yaşatan bu organize kötülük düzenine karşı ortak mücadele zirvesini gösterme zamanıdır” dedi.

‘NE YAPARSANIZ YAPIN, GİDECEKSİNİZ’ 

Gezi Parkı davası ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezasının onanması kararına tepki gösteren Buldan, ‘iktidarın siyaseten yaşadığı erimeyi yargı gücüyle durdurmaya çalıştığını’ savundu. Buldan, “Uçan kuştan korktuğunuzu biliyoruz ama nafile. Ne yaparsanız yapın, gideceksiniz! Ne siyasi mahkemeleriniz, ne SADAT’larınız ne kumpaslarınız sizi kurtarmaya yetmeyecek” ifadesini kullandı.

Buldan, AKP’li Derince Belediyesi’nin Aynur Doğan konserini iptal etmesine de tepki göstererek, “Kürtçe yaşayacak, Kürtçe ezgiler daha gür çıkacak ama siz yok olacaksınız, silineceksiniz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER