‘Bu sene kayısı yemedim’ diye pahalılıktan dert yanan gence Akşener küpelerini hediye etti

İYİ Parti lideri Akşener’e Samsun'da bir genç pahalılıktan dert yandı, “Mesela bir meyve çıktı, ben bu sene kayısı yemedim... 15 yaşında bir insanın bunları düşünmesi inanın çok rahatsız ediyor” dedi. Genç, Akşener’e bilekliğini verdi. Akşener de kulağından çıkardığı küpeleri hediye etti.

‘Bu sene kayısı yemedim’ diye pahalılıktan dert yanan gence Akşener küpelerini hediye etti

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Samsun ziyaretinde dinlediği bir genç, “Mesela bir meyve çıktı, ben bu sene kayısı yemedim… 15 yaşında bir insanın bunları düşünmesi inanın çok rahatsız ediyor” dedi. Genç, Akşener’e bilekliğini verdi. Akşener de kulağından çıkardığı küpeleri “Bunu gerçekten ilk sevdiğin kıza hediye edeceksin. ‘Bu Meral teyzenin’ diyeceksin” diyerek hediye etti.

‘BEN BU SENE KAYISI YEMEDİM’

Sokakta İYİ Parti lideri Akşener’le karşılaşan genç Akşener’e şu sözlerle dert yandı:

“Ben olursa yurtdışında okumayı istiyorum. Mevzu bir şey alabilmek değil bugün elbette bir peynir yiyebiliyorum ama bugün peynir alırken zorlanmaktan, insana o kadar dokunuyor ki. Mesela bir meyve çıktı, ben bu sene kayısı yemedim. Bunu kendimi acındırmak için söylemiyorum, burada değiliz. Bunu yiyememek o kadar koyuyor ki insana, 15 yaşında bir insanın bunları düşünmesi inanın çok rahatsız ediyor. Umarım başa geldiğiniz zaman bunlar gibi olmazsınız. Düzgün bir ekonomi politikası ile insanların alım gücünü artırırsınız da… Artık rahat bir hayata ereriz. Durumlarımız inanın iyi değil. Ben yurt dışında okumak istiyorum ama okuduktan sonra ülkeye dönüm ülkeye bir şeyler katmak istiyorum. Bizim bu ülkeyi geliştirmemiz ve yüceltmemiz gerekiyor.”

‘BU MERAL TEYZENİN DİYECEKSİN’

Genç, Akşener’e bilekliğini hediye etmesine karşılık Akşener’de küpelerini gence hediye etti, “Bunu çıktığın ilk kıza, gerçekten ilk sevdiğin kıza hediye edeceksin. Bu Meral teyzenin diyeceksin” dedi.

Samsun’un Atakum ilçesinde esnafı da ziyaret eden Akşener, halkı dinledi. ANKA’nın aktardığına göre Akşener’e derdini anlatan bir motokurye, “Türkiye’de 1 milyon tane kuryemiz var, bu kuryemizin 15-20 bin tanesi kayıtsız, sigortasız çalışıyor. Kuryelerimiz 12 saat çalışıyor, ailesi ile vakti olmuyor, bunlara bir çözüm” dedi.

‘BİZ TAYYİPÇİYDİK, HEPİMİZ DÖNDÜK’

Bir esnaf da Meral Akşener’e şunları söyledi:

“Yalanım yok, kimliğimi gösterebilirim, Rize Güneysuluyum, biz Tayyip’çiydik. Anamın yanında Tayyip’e bir laf etsin terliği kafasına atardım o derecedeydi. Şu anda babam da EYT, yaşa takıldı. Hepimiz döndük. Ben döndüm, yalanım yok. Hemen şurada esnafım döndük yani çünkü niye mağduruz. Biz sağcıyız, kökümüz de MHP’den gelme, onla da işim kalmadı benim”

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2022, 02:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER