Beştaş’tan Kılıçdaroğlu açıklaması: HDP olarak adaylık tartışmamız yok

HDP'li Meral Danış Beştaş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun olası cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili "Bizim HDP olarak adaylık tartışmamız yok. Demokrasi ittifakını ortak mücadele perspektifi ile geliştirme yönünde bir çalışmamız var" dedi.

Beştaş’tan Kılıçdaroğlu açıklaması: HDP olarak adaylık tartışmamız yok

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili gelen soruyu yanıtlayan Beştaş, “Bizim HDP olarak adaylık tartışmamız yok. Demokrasi ittifakını, ortak mücadele perspektifi ile geliştirme yönünde bir çalışmamız var” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vekillere “adayımız Kılıçdaroğlu’dur” demeleri talimatının verildiği yönündeki iddialar ve HDP’nin destek verip, vermeyeceğine dair konuşan Beştaş, “Böyle bir bilgim yok, sizden duydum. Biz CHP içinde siyaset yürütmüyoruz, biz ayrı bir partiyiz, kendi mesaj, mail sistemimiz ayrı. Böyle bir bilgiden bi haberim. Yani Genel Başkanın böyle bir paylaşım yapması çok mantıklı gelmiyor. Bunu toplantıda konuşurlar neden paylaşsın. Benim aklıma yatmadı” ifadelerini kullandı.

‘TARTIŞMAYA AÇIĞIZ’

Beştaş, şöyle devam etti:

“Evet Maltepe mitinginde adaylık ilanı oldu, çokça yorum yapılıyor. Bu kanallarda sürekli adaylık tartışması yaptırılıyor. Ben bunun altında yatan en önemli sebebin halkın yaşadıklarının unutulmasının istenmesi olarak görüyorum. Bizim HDP olarak adaylık tartışmamız yok. Demokrasi ittifakını, ortak mücadele perspektifi ile geliştirme yönünde bir çalışmamız var. Biz bir deklarasyon açıklamıştık, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda, deklarasyonda açıkladığımız ilkeler çerçevesinde tartışmaya açık olduğumuzu ifade etmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER